Художня гімнастика: Євро-2024
Художня гімнастика: Євро-2024
"Іноді буває багато несправедливості". Художня гімнастка Нікольченко оголосила про завершення кар'єри

"Іноді буває багато несправедливості". Художня гімнастка Нікольченко оголосила про завершення кар'єри

Влада Нікольченко на міжнародному турнірі в Тарту
Влада Нікольченко на міжнародному турнірі в Тарту. Федерація художньої гімнастики України/Anna Kull

Як екслідерка збірної України прокоментувала своє рішення.

21-річна художня гімнастка Влада Нікольченко оголосила про завершення кар'єри. Про це спортсменка повідомила на своїй сторінці в Instagram.

Нікольченко повернулася до виступів у лютому 2024 року після відсторонення, пов'язаного зі скандальним відгуком про Польщу після змагань. Спершу вона взяла участь у міжнародному турнірі в Тарту, а згодом — повернулася до виступів на Кубку світу в Афінах.

На один з головних стартів року — чемпіонат Європи — Нікольченко до складу не потрапила. А менш ніж через неділю після його завершення оголосила про завершення кар'єри.

Нікольченко поки не пояснила причини такого рішення. Втім анонсувала, що найближчим часом розповість деталі, чому вирішила припинити виступи у художній гімнастиці.

"Закриваю двері та впевнено лечу вперед, на зустріч новому. Я офіційно завершую свою спортивну карʼєру гімнастки. [...] На жаль, іноді буває багато несправедливості в нашому житті, я з цим стикаюсь, як і всі ми, але після одної [несправедливості] вирішила, що досить і це стане крапкою. Чи шкодую я про це? Ні, анітрошки", — написала художня гімнастка.

У минулому Влада Нікольченко — лідерка збірної України з художньої гімнастики. У 2019 році спортсменка вперше піднялася на п'єдестал чемпіонату світу та Європи, а також Європейських ігор, здобувши бронзові медалі.

У період з 2021 до 2023 року Нікольченко мала перерву у кар'єрі, про яку оголосила перед стартом Олімпійських ігор у Токіо. Тимчасову паузу художня гімнастка пояснювала проблемами зі здоров'ям.

Влада Нікольченко: головні досягнення

  • бронзова призерка чемпіонату світу-2019 у вправі з булавами;
  • бронзова призерка чемпіонату Європи-2019 у вправі з булавами;
  • 2-разова бронзова медалістка Європейських ігор-2019 (вправи з обручем та булавами);
  • 4-разова чемпіонка етапів Гран-прі з художньої гімнастики. Зокрема, у 2018 році здобула одразу чотири медалі: "золото" в особистому багатоборстві, булавах та стрічці, а також "срібло" вправи з м'ячем.
На початок