Еліна Світоліна перемогла експершу ракетку світу Плішкову та вийшла у друге коло Ролан Гарросу

Еліна Світоліна жодного разу в кар'єрі не програвала у стартових двох колах Ролан Гарросу, 27 травня 2024. REUTERS/Lisi Niesner

У наступному колі українка зіграє проти однієї з господарок турніру.

Перша ракетка світу Еліна Світоліна виграла перший матч на Ролан Гарросі-2024. У трьох сетах українська тенісистка обіграла чешку Кароліну Плішкову, експершу ракетку світу.

Світоліна водинадцяте у кар'єрі стартувала на ґрунтовому Грендслемі. Тогорічний турнір українська тенісистка завершила одним з найкращих результатів у кар'єрі, дійшовши до чвертьфіналу змагань. А вже на Ролан Гарросі-2024 повернула собі статус сіяної тенісистки.

З Кароліною Плішковою українка має багату історію зустрічей, матч на Ролан Гаррос-2024 став для тенісисток десятим очним. Перевага Світоліної є мінімальною (5:4 за перемогами), при цьому всі останні чотири матчі українка виграла.

Як минув матч Світоліна — Плішкова?

• У першому сеті Світоліна дозволила Плішковій вийти вперед з рахунком 3:1. І хоча згодом скоротила відставання до одного гейму (3:4), у наступному ж дозволила чешці зробити ще один брейк, а після цього реалізувати перший же сетпойнт.
  • Світоліна поступилася Плішковій у першій партії за кількістю віннерів (5 проти 9), частіше припускалася невимушених помилок (12 проти 8), хоча й відіграла більше брейкпойнтів, ніж її суперниця (57% проти 33%).
  • Ключовим моментом другого сету став 10-й гейм на подачі Плішкової. Його Світоліна забрала всуху та зрівняла рахунок за партіями. Запорукою цього стало покращення якості гри (рівна кількість віннерів, по 10) та менша кількість невимушених помилок (9 проти 14), як у порівнянні з суперницею, так і у порівнянні з першою партією.
  • У вирішальному сеті Світоліна двічі зробила ривок у два гейми завдяки брейкам. Вийшовши вперед 4:2, українська тенісистка не дозволила Плішковій скоротити рахунок та довела гру до перемоги.
  • Матч Світоліна — Плішкова тривав майже дві години. Тенісистки провели майже рівний матч за віннерами (23:25 на користь чешки) та невимушеними помилками (33:33).

Ролан Гаррос. Перше коло

Еліна Світоліна (Україна, 15) — Кароліна Плішкова (Чехія) 2:1 (3:6, 6:4, 6:2)

"Завжди проти Кароліни грати важко. Вона діє у дуже атакувальному стилі, і я рада, що виграла цей матч.

Чи вплинули на мене погодні умови? Завжди добре, коли граєш на закритому корті, це комфортніше. Мені не довелося чекати, коли мій матч розпочнеться. Тут є невеликий вітерець, і я не можу сказати, що цей корт є повністю закритим. Проте ми в однакових умовах з моєю суперницею", — сказала після гри Світоліна.

Що означає перемога для Світоліної?

• 90-та перемога на тенісних Грендслемах для української тенісистки.
  • Світоліна продовжила серію виходів у друге коло на Ролан Гарросах. Загалом вона жодного разу в кар'єрі не вилітала з турніру раніше третього раунду.
  • Наступною суперницею української тенісистки стане переможниця протистояння француженок Фіони Ферро та Діан Паррі.