Ангеліна Калініна не використала три матчболи та на відмові припинила виступи на Ролан Гарросі-2024

Ангеліна Калініна не використала три матчболи та на відмові припинила виступи на Ролан Гарросі-2024

Ангеліна Калініна на попередньому Ролан Гаррос вилетіла у першому ж колі
Ангеліна Калініна на попередньому Ролан Гаррос вилетіла у першому ж колі, 27 травня 2024. Getty Images/Johannes Simon

Українка лише одного разу в кар'єрі долала стартове коло на ґрунтовому Грендслемі.

Українська тенісистка Ангеліна Калініна програла на старті Ролан Гарросу-2024. У матчі першого кола експерша ракетка України поступилася колумбійці Камілі Осоріо.

Калініна — одна з шести українок, що пройшли до основної сітки Відкритого чемпіонату Франції-2024. За підсумками першого змагального дня дві тенісистки подолали стартовий раунд: спершу це вдалося Даяні Ястремській, а згодом вольову перемогу здобула і Марта Костюк.

Другий змагальний день на Ролан Гарросі першою з українок відкривала Калініна. При цьому час початку її матчу проти Осоріо змістили через дощ.

Калініна та Осоріо вдруге зустрічалися між собою (і вдруге саме у 2024 році). Перший матч між тенісистками закінчився перемогою українки: на турнірі в Остіні Калініна обіграла свою суперницю у двох сетах.

Як минув матч Калініна — Осоріо?

  • Калініна вийшла вперед на старті зустрічі — 3:1 завдяки двом брейкам на геймах Осоріо. Здобутої переваги українці вистачило для того, щоб закрити партію з рахунком 6:3.
  • Попри відносну рівність за віннерами (10:8 на користь Калініної) та невимушеними помилками (9:11), українка переважила суперницю за рештою компонентів гри. Зокрема, українська тенісистка виграла 93% (!) очок біля сітки, тоді як показник колумбійки склав лише 56%.
  • У другому сеті Калініна та Осоріо двічі обмінювалися брейками. А у дев'ятому геймі українка була близькою до того, щоб вийти вперед — мала брейкпойнт на подачі колумбійки, втім не змогла ним скористатися.
  • Однак уникнути третього сету українці не вдалося. Маючи три (!) матчболи у 12-му геймі, Калініна не використала жодного. А згодом дозволила Осоріо ще й перемогти на тай-брейку.
  • Українка продовжила грати активніше за суперницю (17 проти 11 віннерів). Однак зросла і кількість невимушених помилок Калініної (23 проти 17 у колумбійки).
  • У третьому сеті за рахунку 1:2 українська тенісистка взяла медичний тайм-аут. Після нього Калініна повернулася у гру, але дозволила Осоріо збільшити перевагу до двох геймів.
  • Після того, як рахунок став 1:4, Калініна оголосила про своє зняття — до наступного кола пройшла Осоріо.

Ролан Гаррос. Перше коло

Ангеліна Калініна (Україна) — Каміла Осоріо (Колумбія) 1:1 (6:3, 7:5, 1:4 — відмова)

На початок