Волейбол: Золота Євроліга
Збірна України зазнала першої поразки в сезоні чоловічої Золотої Євроліги з волейболу: таблиця

Золота Євроліга-2024: Чоловіча збірна України з волейболу в сезоні Євроліги 2024 року.
Україна — Чехія. CEV

За підсумками чотирьох сетів сильнішою була Чехія.

Збірна України зазнала першої поразки в сезоні волейбольної Золотої Євроліги-2024 серед чоловіків. На майданчику в Люксембурзі "синьо-жовтих" за підсумками чотирьох сетів переграла Чехія.

На чолі з новим тренером Раулем Лосано українці стартували в Золотій Євролізі з двох перемог поспіль — в оновленому складі поступилися лише одним сетом у матчах з Румунією (3:1) і Азербайджаном (3:0).

Чехія також підходила до матчу непереможеною цього сезону. В доробку чинних півфіналістів вже були три розгромні перемоги 3:0 — проти Естонії, Північної Македонії та Люксемургу.

Як пройшов матч?

• Україна лише одного разу виходила вперед у стартовому сеті — вигравши перший розіграш за рахунку 0:0. Після нічийних 12:12 чехи довели партію до перемоги з відривом у три очки.
  • Натомість у другому сеті лідирували переважно українці, що мали перевагу в п'ять очок за рахунку 18:13. Відновиши паритет (23:23), чехи програли сет у двох заключних розіграшах — 25:23 на користь підопічних Лосано.
  • Рекордного розриву в матчі Чехія досягла в третьому сеті. За рахунку 16:13 суперник оформив серію з семи очок поспіль і закрив партію з відривом у десять балів — 25:15.
  • На три матчболи чехи вийшли в четвертому сеті за рахунку 24:21. З другої спроби ударом навиліт суперник закрив поєдинок, довершивши першу поразку України в офіційних матчах сезону-2024.
  • Найкращу результативність серед "синьо-жовтих" продемонстрував догравальник Дмитро Янчук — 16 очок. Двозначного показника також дістався діагональний Данило Уривкін з 13 балами.

Золота Євроліга. 3-й тур

Україна — Чехія — 1:3 (22:25, 25:23, 15:25, 22:25)

Після трьох зіграних матчів Україна займає п'яте місце турнірної таблиці з двома перемогами: поступається за співвідношенням очок Португалії та Фінляндії. Чехія цього сезону досі не втрачала очок — перша сходинка.

Турнірна таблиця

1. Чехія — 4 перемоги (4 матчі), 12 очок (12:1 — різниця сетів)
  2. Хорватія — 4 перемоги (4), 12 очок (12:4)
  3. Португалія — 2 перемоги (3), 6 очок (7:4)
  4. Фінляндія — 2 перемоги (3), 6 очок (7:4)
  5. Україна — 2 перемоги (3), 6 очок (7:4)
  6. Естонія — 2 перемоги (4), 5 очок (7:9)
  7. Іспанія — 1 перемога (3), 4 очки (6:6)
  8. Румунія — 1 перемога (3), 3 очки (5:6)
  9. Бельгія — 1 перемога (3), 3 очки (4:6)
  10. Північна Македонія — 1 перемога (3), 3 очки (4:6)
  11. Люксембург — 0 перемог (3), 0 очок (0:9)
  12. Азербайджан — 0 перемог (4), 0 очок (0:12)

Збірні в топ-4 вийдуть до Фіналу чотирьох і розіграють дві путівки на Кубок претендентів. Остання команда в таблиці вилетить до Срібної ліги CEV на наступний сезон.

Розклад решти матчів України в Золотій Євролізі-2024

• 26 травня: Люксембург — Україна (Люксембург)
  • 31 травня: Португалія — Україна (Україна)
  • 2 червня: Україна — Бельгія (Україна)

На тлі повномасштабного російського вторгнення Україна проводить домашні матчі на нейтральному майданчику.