Найрезультативніший матч українців у "Жироні": Довбик та Циганков оформили хет-трик та дубль в останньому матчі сезону

Артем Довбик оформив другий хет-трик у кар'єрі за "Жирону"
Артем Довбик оформив другий хет-трик у кар'єрі за "Жирону", 24 травня 2024. Getty Images/Aitor Alcalde

Українці взяли участь в розгромній перемозі над "Гранадою".

Українські футболісти Віктор Циганков та Артем Довбик взяли безпосередню участь у розгромній перемозі "Жирони" над "Гранадою" в останньому турі чемпіонату Іспанії.

"Жирона" Довбика та Циганкова перед 38-м туром гарантувала собі третє місце в Прімері. Водночас український форвард ще вів боротьбу за перемогу у бомбардирській гонці: поступався лише Александру Серлоту з "Вільярреала", який відзначився покером у матчі проти "Реала", який грав з Андрієм Луніним.

У грі проти "Гранади" з перших хвилин вийшли і Циганков, і Довбик. І в першому таймі українці доклалися до трьох забитих м'ячів "Жирони".

Як зіграли Довбик та Циганков?

• Автором першої результативної дії став Циганков. На 30-й хвилині українець виконав подачу з лівого флангу на захисника Еріка Гарсію, який переправив м'яча головою в сітку.
  • Через три хвилини "Жирона" подвоїла рахунок: на цей раз вже відзначився Циганков, який замкнув простріл з флангу від Мігеля Гутьєрреса.
  • Рахунок 3:0 до кінця першого тайму зробив Артем Довбик: реалізував пенальті (його 22-й гол у чемпіонаті за "Жирону").
  • На початку другого тайму Довбик відзначився вдруге, але гол українця скасували через офсайд. Натомість взяття воріт Віктора Циганкова на 54-й хвилині зарахували — український півзахисник оформив дубль.
  • Одразу після забитого м'яча Циганков залишив поле, його замінив інший форвард Крістіан Стуані. Довбик же на полі залишився.
  • Ще один шанс оформити дубль Довбик втратив на 58-й хвилині: влучив у дальню штангу, від якої м'яч вилетів у поле.
  • Довбик все ж зміг зробити дубль: на 75-й хвилині пробив повз голкіпера "Гранади" — 23-й м'яч у сезоні для українця.
  • Через три хвилини Довбик додав до дубля ще й асист: віддав результативну передачу на форварда Крістіана Стуані — 6:0!
  • У компенсований час Довбик вийшов у лідери бомбардирської гонки! "Жирона" заробила право на пенальті, який знову реалізував українець — 7:0.

Як виступали Віктор Циганков та Артем Довбик за "Жирону" у сезоні?

• І Циганков, і Довбик провели перший повноцінний сезон за "Жирону": півзахисник перейшов у команду на початку 2023 року, форвард — у літнє трансферне вікно того ж року.
  • Довбик впродовж сезону був серед найкращих бомбардирів чемпіонату Іспанії. Після матчу проти "Гранади" він випередив топголеадора ліги Александером Серлотом з "ВІльярреала" (24 проти 23 м'ячів).
  • Загалом же Довбик за сезон виконав 34 результативні дії (24 м'ячі та 10 асистів).
  • Щодо Циганкова, то він закінчив сезон з 15 результативними діями (вісім м'ячів та сім асистів).