Україна здобула другу в історії медаль на Євро зі стендової стрільби у чоловічому скіті: як це сталося

Андрій Кобзарук здобув першу в кар'єрі медаль на Євро зі стендової стрільби
Андрій Кобзарук здобув першу в кар'єрі медаль на Євро зі стендової стрільби. Скріншот з трансляції

Андрій Кобзарук увійшов у топ-3, але не зміг зачепитися за олімпійську ліцензію.

Україна здобула другу в історії медаль на чемпіонаті Європи зі стендової стрільби в одиночному чоловічому скіті. Її виборов Андрій Кобзарук на Євро-2024, що проходить в італійському Лонато.

На чемпіонаті Європи зі стендової стрільби, крім нагород, розігрувалися олімпійські ліцензії. Їхніми володарями ставали найкращі спортсмени серед тих, хто ще не виборов квоту, у чоловічому та жіночому скіті та трапі.

Вибороти ліцензію за підсумками турніру Україні не вдалося. Однак одному зі стрільців все ж вдалося здобути медаль в одиночних змаганнях.

Як це сталося?

• Формат змагань у чоловічому скіті проходив у два етапи: кваліфікація та фінал. До фіналу проходили шість найкращих стрільців за підсумками кваліфікації.
  • У кваліфікації взяли участь одразу п'ять українських стрільців: Андрій Кобзарук, Георгій Іпатов, Іван Лоік, Максим Півень та Микола Мільчев, олімпійський чемпіон Ігор у Сіднеї у 2000 році.
  • До топ-6 зміг потрапити лише Кобзарук. Причому до фіналу український стрілець відібрався з третім результатом: розбив 123 мішені та поступився лише британцеві Карлу Кілландеру та німцю Свену Корте (по 124).
  • Чемпіона Європи та володаря ліцензії мали визначити за підсумками 60 мішеней. Спершу стрільці мали вистрілити по 20 мішеням, після чого через кожні 10 один зі спортсменів припиняв змагання.
  • Кобзарук у фіналі випередив трьох стрільців: Кілландера, а також двох чемпіонів світу серед юніорів — британця Мітчелла Брукера-Сміта та чеха Даніеля Корцака. Втім програв боротьбу за ліцензію Корте, а також "нейтральному" атлету Анатолію Сємєненко.

Євро зі стендової стрільби. Скіт, чоловіки, фінал

1. Свен Корте (Німеччина) — 52
  2. Анатолій Сємєненко — 50
  3. Андрій Кобзарук (Україна) — 41

Що означає медаль Кобзарука?

• Україна лише вдруге в історії виборола медаль на Євро зі стендової стрільби в одиночному чоловічому турнірі. Володарем першої нагороди став Микола Мільчев: у 1999 році виборов "срібло".
  • Кобзарук здобув дебютну медаль в кар'єрі у стендовій стрільбі. Причому зробив це у першому в кар'єрі фіналі.
  • Водночас Україна, найімовірніше, залишиться без ліцензії на Олімпіаду-2024 у чоловічому скіті. Перед стартом чемпіонату Європи найвище місце у рейтингу серед українців мав Микола Мільчев (83-тє), тоді як путівку на Ігри здобуде лише найрейтинговіший стрілець серед тих, хто їх не виборов.

Хто такий Андрій Кобзарук?

• 35-річний український стрілець, представник Львівщини у стендовій стрільбі.
  • Кобзарук учетверте кар'єрі виступив на чемпіонаті Європи зі стендової стрільби. Перед цим його найкращим результатом було 25-те місце у 2022 році.
  • Загалом же Кобзарук лише двічі займав місце у топ-20 на світових турнірах зі стендової стрільби. На олімпійському кваліфікаційному турнірі у Досі український стрілець посів 14-те місце.