Уперше в історії футболу судді зможуть показати рожеву картку під час матчу: що вона означає

Уперше в історії футболу судді зможуть показати рожеву картку під час матчу: що вона означає

Суддя демонструє жовту картку у фіналі Копа Америка-2021
Суддя демонструє жовту картку у фіналі Копа Америка-2021. Getty Images/MB Media

Відповідну картку зможуть показати під час матчів Копа Америка.

Уперше в історії футболу судді зможуть показати рожеву картку під час матчу. Станеться це на майбутньому розіграші Копа Америка — головному континентальному турнірі Південної Америки.

Рожеву картку затвердили для того, щоб здійснювати заміни, пов'язані з ушкодженням голови. Використання цих карток означатиме, що футболіста з підозрою на струс мозку чи іншими травмами голови можна прибрати з поля поза регламентованою кількістю замін.

Кожна з команд зможе отримати не більше однієї рожевої картки. У разі, якщо одразу два футболісти матимуть травму голови, другу заміну збірна вимушена буде робити, використавши одну з п'яти регламентованих.

Щодо футболістів, які отримали рожеву картку, вони не зможуть повернутися на поле — їх доправлять або у роздягальню, або у лікарню для подальшого обстеження. Згодом же лікарі збірної впродовж 24 годин мають надати звіт медичній комісії КОНМЕБОЛГоловний футбольний орган у Південній Америці, у якому мають бути вказані деталі заміни.

Копа Америка-2024 відбудеться 20 червня — 14 липня. Місцем проведення стануть Сполучені Штати, а загалом у ньому візьмуть участь 16 збірних (10 — з Південної Америки, 6 — з Північної та Центральної Америки).

Що відомо

  • У березні Міжнародна рада футболу схвалила введення замін, пов'язаних із травмами голови. Вони стануть частиною правил футболу з липня 2024 року.
  • Першими заміни через травми голови впровадили в англійському футболі, зокрема в АПЛ. Зокрема цим правилом скористався "Челсі", коли міняв українського півзахисника Михайла Мудрика у матчі проти "Брайтона".

На початок