Найрейтинговішого українського бадмінтоніста відсторонили і позбавили місця на Олімпіаді у Парижі: що взагалі сталося

Найрейтинговішого українського бадмінтоніста відсторонили і позбавили місця на Олімпіаді у Парижі: що взагалі сталося

Ексклюзивно
Данило Боснюк
Данило Боснюк. Getty Images/Shi Tang

Данило Боснюк був серед претендентів на участь в Іграх, однак у підсумку туди не потрапив.

Збірна України з бадмінтону матиме найменше представництво за останні 20 років на Олімпіаді. На Іграх у Парижі Україну представлятиме лише одна гравчиня — Поліна Бугрова, втім за два тижні до їхнього закриття на ліцензію претендував ще один українець, Данило Боснюк.

23-річний Боснюк — лідер збірної України з бадмінтону та найрейтинговіший її гравець. Ще на початку квітня він був єдиним українським гравцем, що входив до топ-100 світового рейтингу серед чоловіків і, відповідно, претендував на участь на Олімпіаді (займав 33-те місце в олімпійському рейтингу).

Для того, щоб відібратися на Ігри у Парижі, Боснюку треба було щонайменше втриматися у топ-35 перед закриттям олімпійського рейтингу (30 квітня). Однак за тиждень перед затвердженням списків прізвище українського бадмінтоніста раптово зникло, і ліцензію він не здобув.

Що сталося?

Після закриття олімпійського рейтингу Суспільне Спорт звернулося до Данила Боснюка щодо ситуації з його зникненням зі списку та нездобуттям ліцензії. Бадмінтоніст повідомив, що його тимчасово відсторонили від змагань через порушення правил пов'язаних зі ставками на матчі, які він здійснив у 2022 році.

Термін відсторонення Боснюка складатиме півтора року. Це більше за мінімальний період (один рік), передбачений за відповідні порушення: у 2016 році Міжнародна федерація бадмінтону посилила покарання за ставки на матчі.

За інформацією видання TV 2 Sport, у лютому Міжнародна федерація бадмінтону контактувала з бадмінтоністом щодо підозри у порушенні правил зі ставками. Спершу український спортсмен заперечив свою участь в цьому, однак згодом, коли організація провела розслідування і зв'язалася з ним знову, Боснюк визнав, що ставив на матчі, однак не знав про існування заборони.

Що означає відсторонення Боснюка?

Українському бадмінтоністу не дали можливості виступити на Олімпіаді-2024. За словами Боснюка, відбір на Ігри у Парижі він гарантував собі ще в березні, проте після відсторонення втратив шанси на ліцензію.

Крім того, Боснюку заборонено грати всі офіційні матчі — навіть командні чи виставкові, якщо вони проводяться під егідою Міжнародної федерації бадмінтону. Український спортсмен відзначив, що шансів оскаржити рішення організації щодо свого відсторонення він не має.

Ситуацію з відстороненням Боснюка також прокоментував Фабіан Рот — німецький бадмінтоніст, з яким українець активно тренувався у Німеччині. Саме Рот виборов останню ліцензію на Олімпіаду у Парижі після відсторонення Боснюка: стверджує, що через ситуацію, яка склалася, має неоднозначні відчуття.

"Це жахлива ситуація, в якій [Боснюк] опинився, бо через неї він поза Олімпіадою, хоча спершу мав на неї відібратися. Йому дуже непросто, але він припустився помилки. З одного боку, мені його шкода, але з іншого — я здобув ліцензію. Тому вже як є", — цитує слова Рота TV 2 Sport.

Останнім турніром Боснюка став чемпіонат Європи-2024, що пройшов у Саарбрюкені. На Євро він дійшов до 1/16 фіналу, де вилетів від француза Арно Меркле

Що відомо про Данила Боснюка?

  • 23-річний український бадмінтоніст з Лисичанська. Екслідер світового рейтингу з бадмінтону серед українців.
  • На рівні збірних Боснюк став бронзовим призером змагань з бадмінтону у Таллінні та Уппсалі. Останню перемогу на бадмінтонних турнірах українець здобував у Мехіко у 2021-му.
  • Найкращий результат Боснюка у світовому рейтингу з бадмінтону — 69-те місце, яке він займав у грудні 2022 року.
  • На клубному рівні Боснюк виступає за німецький "Мюльгайм". За підсумками виступів у другій Бундеслізі він з командою став чемпіоном та вийшов у вищий дивізіон.
На початок