Україна виступить на останньому відбірковому турнірі до Олімпіади з боксу: склад і що потрібно для здобуття ліцензії

Україна виступить на останньому відбірковому турнірі до Олімпіади з боксу: склад і що потрібно для здобуття ліцензії

Ексклюзивно
Юрій Захарєєв, один з учасників складу України на відбірковий турнір у Таїланді
Юрій Захарєєв, один з учасників складу України на відбірковий турнір у Таїланді, 20 травня 2024. Федерація боксу України

Наразі Україна йде на антирекорд за представництвом на Іграх у боксі.

Світовий ліцензійний турнір у Бангкоку — остання можливість для збірної України з боксу вибороти перепустки на Олімпійські ігри-2024. Турнір стартує 23 травня, на ньому розіграють від трьох до п'яти ліцензій на Олімпіаду у Парижі залежно від вагової категорії.

Україна підходитиме до турніру у Бангкоку, маючи в доробку лише одну ліцензію. Ще на Європейських іграх-2023 її виборов Олександр Хижняк, срібний призер Ігор у Токіо. Після цього українські боксери мали можливість здобути перепустки на першому світовому відбірковому турнірі, однак жодному з них це не вдалося.

Одна ліцензія перед останнім кваліфікаційним турніром — ризик встановлення антирекорду за представництвом на Олімпійських іграх. На попередніх двох Олімпіадах українці мали найменшу кількість боксерів (по п'ять), тоді як на Іграх у Парижі воно може ще зменшитися.

"Треба виходити та забирати своє, — говорить Дмитро Замотаєв, один з учасників збірної України на ліцензійному турнірі в Бангкоку. — Кожен налаштований, для всіх це останній шанс завоювати цю путівку. Будемо налаштовуватися на перемогу, вся наша команда, і воюватимемо до кінця".

Крім Замотаєва, збірна України буде представлена у Бангкоку ще 11 боксерами. Два з них мають досвід виступів на попередніх Олімпіадах: Тетяна Коб змагалася на Іграх у Ріо в 2016 році, а Ярослав Харциз — на попередніх у Токіо.

Склад збірної України на ліцензійний турнір з боксу у Таїланді

 • Жінки: Тетяна Коб (50 кг), Анастасія Ковальчук (54 кг), Анастасія Молочко (57 кг), Анна Охрей (60 кг), Анастасія Черноколенко (66 кг), Кароліна Махно (75 кг)
 • Чоловіки: Дмитро Замотаєв (51 кг), Айдер Абдураімов (57 кг), Ярослав Харциз (63.5 кг), Юрій Захарєєв (71 кг), Сергій Горсков (92 кг), Дмитро Ловчинський (понад 92 кг)

Відбулися зміни у складі України й у порівнянні з попереднім відбірковим турніром в Італії, де "синьо-жовті" не здобули жодної ліцензії. Айдер Абдураімов замінив Олега Чулячеєва, а Ярослав Харциз — Данила Заморила. Тренер чоловічої збірної України Дмитро Сосновський в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт пояснив, що зміни у складі є плановими, а у кожній ваговій категорії була конкуренція між двома боксерами.

"У нас деякі зміни відбулися, але все було як і декларували перед від'їздом. Виступали та проводили зібрання з командою, що для цього і брали сюди по дві людини, першого та другого номерів, щоб обмежити можливості травм. Мало того, що вони допомагали у підготовці один одному — ще й підстраховували. У деяких вагових категоріях переглядали [боксерів], була бойова практика через спаринги. Це для нас важливо, дивилися, хто наразі кращий у фізичному, психологічному стані".

Сосновський наголосив на важливості останнього ліцензійного турніру в контексті відбору на Олімпіаду. Але й нагадав, що і в попередніх турнірах українці були близькими до здобуття перепусток, однак в деяких вирішальних боях відіграв значення і суддівський чинник.

"Ми все розуміємо, і хлопці налаштовуються. Потрібно вигравати, забирати ліцензії. Просто так, ми розуміємо, що нам ніхто нічого не подарує. У рівних поєдинках, як ось на Європейських іграх у Дмитра Замотаєва та Юрія Захарєєва, судді інакше якось все це оцінюють".

Перевагою для України на останньому ліцензійному турнірі може стати відсутність боксерів, що вже відібралися на Олімпіади. Втім Сосновський наголошує: команді не варто на це розраховувати.

"Потрібно виходити та віддаватися повністю на ринзі, робити те, що можеш і вмієш, а може й навіть трохи більше, щоб завоювати цю ліцензію. Конкуренція, гадаю, буде надалі велика, бо на сьогодні у кожній країні, великій чи маленькій, бокс розвивається", — додав тренер чоловічої збірної України.

Скільки ліцензій розігрується на останньому турнірі у кожній ваговій категорії?

 • 5 ліцензій: 63.5 кг, 71 кг (усе — чоловіки)
 • 4: 51 кг, 92 кг, понад 92 кг (усе — чоловіки), 50 кг, 54 кг, 57 кг, 66 кг, 75 кг (усе — жінки)
 • 3: 57 кг, 80 кгОлександр Хижняк вже виборов ліцензію для України у цій вазі (усе — чоловіки), 60 кг (жінки)

Скільки боксерів Україна мала на попередніх Олімпіадах та хто здобував медалі?

 • 11 боксерів: Сідней-2000 ("срібло" Андрія Котельника та Сергія Доценка, "бронза" Володимира Сидоренка, Сергія Данильченка та Андрія Федчука)
 • 7: Лондон-2012 ("золото" Василя Ломаченка та Олександра Усика, "срібло" Дениса Берінчика, "бронза" Тараса Шелестюка та Олександра Гвоздика)
 • 7: Атланта-1996 ("золото" Володимира Кличка, "бронза" Олега Кирюхіна)
 • 7: Пекін-2008 ("золото" Василя Ломаченка, "бронза" В'ячеслава Глазкова)
 • 6: Афіни-2004 (без медалей)
 • 5: Токіо-2020 ("срібло" Олександра Хижняка)
 • 5: Ріо-2016 (без медалей)
На початок