Українські шаблістки здобули перше командне "золото" в сезоні Кубка світу з фехтування

Українські шаблістки здобули перше командне "золото" в сезоні Кубка світу з фехтування

Ольга Харлан, лідерка збірної України з фехтування на шаблях на Кубку світу в Пловдиві.
Кубок світу з фехтування на шаблях у Пловдиві. FIE

На шляху до першого місяця вибили лідерок світового рейтингу з Франції.

Збірна України вперше в сезоні 2023/24 здобула командне "золото" на етапі Кубка світу з фехтування на шаблях у Пловдиві, Болгарія.

Від початку сезону "синьо-жовті" зібрали вже два комплекти нагород на рівні престижної серії: вигравали "срібло" в Афінах та "бронзу" — в Сінт-Нікласі.

Напередодні лідерка збірної на шаблі Ольга Харлан виграла "срібло" особистих змагань у Пловдиві — свою четверту нагороду Кубка світу цього сезону.

Як пройшли командні змагання?

  • В 1/8 фіналу українська команда здолала Алжир — 45:35 за підсумками дев'яти сутичок.
  • За путівку до півфіналу "синьо-жовті" змагалися з іншими представницями топ-5 світового рейтингу — збірною США. Вигравши п'ять сутичок, далі пройшли українки — 45:38.
  • У півфіналі Україні протистояла Франція, найсильніша збірна світового рейтингу. Зокрема, за суперниць виступала лідерка особистого заліку Сара Бальцер, кривдниця Харлан в одиночному фіналі Пловдива.
  • Українки жодного разу не втрачали переваги над Францією в рахунку — підсумкові 45:38. Всі три свої сутички виграла Харлан, зокрема реваншувала проти Бальцер із мінімальною різницею 5:4.
  • Трійка Харлан, Юлії Бакастової та Аліни Комащук вела впродовж більшої частини фіналу проти іспанок. Проте перед заключною, дев'ятою сутичкою перевагою володіли суперниці — 37:40.
  • Камбек для "синьо-жовтих" здійснила Харлан, яка перемогла Араселі Наварро і вирвала підсумкову перемогу 45:43.

Що означає результат збірної України?

  • Перше "золото" українських шаблісток на Кубку світу з травня 2023 року. Тоді в Батумі "синьо-жовті" вперше за сім років тріумфували в команді на рівні серії.
  • Третя медаль збірної на Кубку світу 2023/24, де українки зібрали повний комплект нагород — після "срібла" в Афінах та "бронзи" в Сінт-Нікласі.
  • Сьома медаль Ольги Харлан (і друге "золото") в особистих і командних змаганнях Кубка світу 2023/24 після перемоги на етапі в Лімі.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях відібралася на Олімпійські ігри-2024 серед восьми країн у командному турнірі. Перед Іграми-2024 у команди буде ще один старт — чемпіонат Європи 18-23 червня у Базелі.

На початок