"Баварія" завершила найгірший сезон у Бундеслізі за 13 років та офіційно залишилася без головного тренера

Томас Тухель, колишній головний тренер "Баварії" з футболу.
Томас Тухель провів свій останній матч на чолі "Баварії". REUTERS/Angelika Warmuth

Томас Тухель залишає команду за підсумками кампанії.

"Баварія" офіційно завершила футбольний сезон 2023/24 поразкою від "Гоффенгайма" в заключному турі Бундесліги. На виїзді мюнхенці поступилися 2:4.

Матч із "Гоффенгаймом" став останнім на посаді для головного тренера "Баварії" Томаса Тухеля. Про відхід німця наприкінці сезону офіційно стало відомо ще в лютому, коли команда зберігала шанси на трофеї у чемпіонаті та Лізі чемпіонів.

Виїзна зустріч розпочиналася за сценарієм "Баварії" — на шостій хвилині гості володіли перевагою у два м'ячі. До перерви "Гоффенгайм" відіграв один гол, а вже в другому таймі хеттрик оформив хорватський нападник господарів Андрей Крамарич.

Що означає результат матчу "Гоффенгайм" — "Баварія"?

• Поразка 33-разових чемпіонів і перемога "Штутгарта" над "Боруссією" з Менхенгладбаха (4:0) означали, що "Баварія" опустилася на третє місце в турнірній таблиці.
  • Нижче другої сходинки "Баварія" не фінішувала в національному чемпіонаті з 2011-го, відтак сезон 2023/24 — найгірший для клубу за 13 років.
  • У 2012-му клуб востаннє завершив сезон без жодного трофею у всіх турнірах. Відтоді "Баварія" виграла щонайменше Бундеслігу в 11 сезонах поспіль.

"Баварія" у всіх турнірах сезону 2023/24: результати

• Бундесліга: третє місце
  • Ліга чемпіонів: виліт у півфіналі
  • Кубок Німеччини: виліт у другому раунді
  • Суперкубок Німеччини: розгром від "Лейпцига" (0:3)
Баварія
"Баварія" вперше за 12 років не виграла жодного трофею за сезон. REUTERS/Heiko Becker

У статусі найкращого бомбардира Бундесліги сезон завершив англійський нападник Гаррі Кейн. У дебютному сезоні він забив 36 голів — понад третину усіх м'ячів "Баварії" у чемпіонаті.

Влітку 2023-го Кейн перейшов із "Тоттенгема" за рекордні для "Баварії" кошти — 95 мільйонів євроДані порталу Transfermarkt.. Проте на свій дебютний трофей у Німеччині нападнику доведеться чекати ще щонайменше до травня 2025 року — до цьогорічного національного Суперкубка підопічні Тухеля не кваліфікувалися.

Баварія
У "Баварії" Кейн оновив персональний рекорд за голами в одному сезоні національних чемпіонатів (36). AP/Ebrahim Noroozi

Надалі "Баварія" офіційно залишається без головного тренера. Із заміною Тухелю керівництво клубу досі не визначилося.

Після новин про зміну тренера щонайменше три спеціалісти відмовилися очолити рекордних чемпіонів Німеччини. Так, Хабі Алонсо вирішив залишитися у "Баєрі" після історичного чемпіонського сезону, а Ральф Рангнік і Юліан Нагельсманн — зосередитися на роботі зі збірними Австрії та Німеччини відповідно перед Євро-2024.

Що відомо?

• Нижче третього місця Бундесліги "Баварія" востаннє фінішувала 2007 року — стала тоді четвертою.
  • Домашня арена "Баварії" у Мюнхені прийдешнього літа прийматиме матчі Євро-2024. Зі складом на турнір, зокрема, вже визначилися господарі турніру, збірна Німеччини.
  • Тухель тренував "Баварію" від березня 2023 року і виграв з клубом єдиний трофей — "золото" Бундесліги 2022/23.