Коко Гофф перевершила Швьонтек та Возняцкі з новим віковим рекордом серії WTA 1000: результати американки в Римі

Коко Гофф, третя ракетка світу на турнірі WTA 1000 у Римі, травень 2024 року.
Коко Гофф на Italian Open-2024. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Американка дісталася вже шостого півфіналу престижної серії.

Третя ракетка світу Коко Гофф вийшла до півфіналу змагань WTA 1000 у Римі. У матчі вівторка, 14 травня, американка здолала китаянку Цінь Вень Чжен за підсумками двох сетів.

Від початку сезону-2024 Гофф уже вдруге гратиме у півфіналах "тисячників". Цієї стадії вона також діставалася на домашньому турнірі в Індіан-Веллсі, але вибула в наступному матчі проти грекині Марії Саккарі.

На шляху до півфіналу Italian Open американка здобула вже чотири перемоги. Найбільша з них — проти сьомої ракетки світу Чжен після 1:50 години на корті.

Як пройшов матч?

• У чвертьфіналі Гофф та Чжен провели два протилежні сети. Переможниця стартової партії визначалася на тайбрейку після нереалізованого сетболу Коко за рахунку 5:4.
  • Вигравши тайбрейк 7:4, третя сіяна турніру розгромила суперницю в наступній партії — 6:1 за 38 хвилин на корті.
  • За матч Чжен мала один брейкпойнт, натомість Гофф чотири рази "ламала" подачу суперниці й мала 67% успішних перших подач (у китаянки — 41%).

Що означає перемога Коко Гофф?

• Гофф зіграє вже у своєму шостому півфіналі серії WTA 1000. Серед іншого, вона повторила персональний рекорд на кортах Italian Open, де зупинялася за крок від фіналу в сезоні 2021 року.
  • Відсвяткувавши в березні 20-й день народження, Гофф встановила новий віковий рекорд серії: досі нікому не вдавалося виграти більше матчів (в американки — 61 перемога) на турнірах WTA 1000 до свого 21-річчя.
  • Гофф також перевершила першу ракетку світу Ігу Швьонтек за числом півфіналів WTA 1000 до 21-річчя — шість проти п'яти у польки. Більше має лише Каролін Возняцкі — вісім півфіналів, підрахували в Opta.
  • Саме зі Швьонтек Гофф розіграє путівку до дебютного фіналу Italian Open. Суперниці проведуть вже 11-й очний матч — дев'ять з 10 попередніх зустрічей вигравала представниця Польщі.

Italian Open-2024: що відомо про турнір?

• Інша пара півфіналісток визначиться у матчах середи, 15 травня. Американка Даніель Коллінз гратиме з Вікторією Азарєнкою, латвійка Єлена Остапенко — з другою ракеткою світу Аріною Сабалєнкою.
  • Останньою українкою в сітці Рима залишалася Еліна Світоліна, яка вибула зі змагань у драматичному матчі 1/8 фіналу із Сабалєнкою.
  • Чинна чемпіонка Рима, Єлена Рибакіна з Казахстану, нинішній розіграш турніру пропускає через хворобу.