"Гордість і надзвичайна радість". Гімнастка Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Франції

"Гордість і надзвичайна радість". Гімнастка Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Франції

Марія Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Марселі
Марія Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Марселі, 9 травня 2024. Getty Images/Sylvain Thomas

Українка отримала таку можливість у статусі капітанки команди спортсменів з країн ЄС.

Українська гімнастка Марія Височанська взяла участь у церемонії старту естафети олімпійського вогню у Франції. Спортсменка стала лідеркою команди атлетів з країн ЄC, які пройшли з вогнем вулицями Марселя у День Європи.

Височанська — одна з 28 європейських спортсменів, що отримали запрошення від організаторів Олімпіади у Парижі для участі в естафеті олімпійського вогню. Таке право вона здобула у статусі капітанки збірної України з художньої гімнастики, що вже виборола ліцензію на Ігри у Парижі у групових вправах.

9 травня в країнах Європейського Союзу, а також в Україні відзначають День Європи. Саме у цей день організатори Олімпіади у Парижі й запланували старт естафети олімпійського вогню.

Церемонію естафети олімпійського відкриття розпочав ексфутболіст "Марселя" Базіль Болі. Серед учасників першого дня естафети була й Височанська, яка рухалася, тримаючи в руках факел з олімпійським вогнем. Довкола неї шли решта спортсменів та параатлетів, що представляють країни ЄС.

"Переказати словами всі емоції складно, бо вони надзвичайно більші. Це гордість і надзвичайна радість, що Україна стала 28 країною-учасницею. Мені надали таку честь нести олімпійський вогонь. Це дуже зворушливо, і я надзвичайно щаслива», – сказала Височанська.

Височанська — учасниця Олімпійських ігор-2020, що відбулися у Токіо. У груповому багатоборстві вона у складі збірної України дійшла до фіналу та посіла сьоме місце на турнірі.

Батько Марії Височанської, Олег Височанський, є "кіборгом"Отримав важке поранення під час боїв за Донецький аеропорт у 2015 році. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він повернувся до лав армії.

На початок