"Ніхто не зміг би". Олімпійський чемпіон зі стрибків у воду виступить у Парижі-2024 після дворічної перерви у кар'єрі

"Ніхто не зміг би". Олімпійський чемпіон зі стрибків у воду виступить у Парижі-2024 після дворічної перерви у кар'єрі

Олімпійський чемпіон Том Дейлі на ЧС-2024 з водних видів спорту в Досі, Катар.
Том Дейлі на ЧС-2024 з водних видів спорту. Getty Images/Deepbluemedia/Mondadori Portfolio

Британець Том Дейлі проводитиме рекордні, свої п'яті Ігри.

Олімпійський чемпіон із синхронних стрибків у воду Том Дейлі змагатиметься у Парижі-2024. Участь британця в прийдешній Олімпіаді підтвердили у британській федерації з водних видів спорту.

Після "золота" Токіо-2020 у синхронних стрибках з 10-метрової вишки, яке Дейлі здобув у парі з Метті Лі, британець не змагався на міжнародному рівні більше двох років. Його повернення до дайвінгу відбулося на національних британських стартах у грудні 2023-го.

Вже на ЧС-2024 у Досі Дейлі здобув неіменні ліцензії спільно з Ноа Вільямсом. Їхній тандем Aquatics GB обрали, аби представляти Британію на Олімпіаді-2024 у 10-метрових синхронних стрибках.

"Ніхто у світі не зміг би взяти два роки перерви й залишитися на його рівні", — цитує BBC Sport слова Вільямса про його партнера за олімпійським тандемом.

Після кваліфікації на Олімпіаду Дейлі також доклався до двох золотих нагород Великої Британії на Кубку світу в Берліні — в синхронних стрибках з 10 метрів та змішаному командному тірнірі.

Олімпіада-2024 стане вже п'ятою для Дейлі — це рекорд серед британських стрибунів у воду. За кар'єру він здобував медалі на трьох різних Олімпіадах, три з них — бронзового ґатунку.

Партнер Дейлі на "золотій" Олімпіаді-2020 Метті Лі не зможе виступити в Парижі — у березні дворазовий чемпіон Європи переніс операцію на спині й вибув з боротьби за місце в олімпійській збірній Великої Британії.

За відсутності Дейлі в професійному спорті Лі та Вільямс разом стрибали у синхронних турнірах. Зокрема, спільно вони виграли "золото" Ігор Співдружності у 2022 році.

Британці також здобули дві ліцензії до особистих стрибків з 10 метрів — зусиллями Ноа Вільямса та Кайла Котарі. Хто саме представлятиме збірну в цій дисципліні, наразі не відомо.

Від України в сихронній 10-метрівці на Олімпіаду відібралися Олексій Середа та Кірілл Болюх. Їхні ліцензії є неіменними — рішення про склад "синьо-жовтих" буде ухвалено окремо.

Хто такий Том Дейлі?

  • Олімпійський чемпіон-2020 у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.
  • У 2016-му з Даніелем Гудфеллоу здобув олімпійську "бронзу" синхронної 10-метрівки. В особистих турнірах Олімпіади вигравав бронзові медалі на 10-метровій вишці Лондона-2012 і Токіо-2020.
  • Чотириразовий чемпіон світу в двох дисциплінах: одиночних стрибках з 10 метрів (2009, 2017) та командному турнірі (2015, 2024).
  • П'ятиразовий чемпіон Європи, зокрема у синхронних стрибках з 10 метрів у 2020 році (в парі з Метті Лі).
На початок