"Був упевнений, що таке неможливо". Дев'ять волейболістів відмовилися виступати за збірну України в сезоні-2024

"Був упевнений, що таке неможливо". Дев'ять волейболістів відмовилися виступати за збірну України в сезоні-2024

Волейболіст національної збірної України Ілля Ковальов.
Ілля Ковальов. Ілля Ковальов у збірній України з волейболу, фото: volleyballworld.com

Список гравців, що не прибули в табір національної команди, збільшився ще на три волейболісти.

Дев'ять волейболістів відмовилися виступати за національну збірну України перед травневим стартом Золотої Євроліги-2024. Про це головний тренер команди Рауль Лосано повідомив у коментарі для Sport.ua.

Першочергово інформація про неприїзд кількох лідерів до складу команди з'явилася на Суспільне Спорт. Олег Плотницький та Василь Тупчій у коментарях підтвердили, що пропускатимуть цей сезон. А Михайло Мельник заявив, що чотири гравці "Прометея" – Ян Єрещенко, Дмитро Терьоменко, Горден Брова і Віталій Щитков — надали довідки клубного лікаря про травми і неможливість прибуття до команди.

За словами Лосано, до переліку додалися ще три гравці, що відмовилися виступати за збірну цього року: догравальники Ілля Ковальов, Тимофій Полуян та блокуючий Владислав Щуров — усі вони перебували в розширеному списку кандидатів.

Ковальов, Полуян та Щуров – гравці, які минулого року були в складі збірної України на чемпіонаті Європи та олімпійській кваліфікації.

Список гравців, що проводитимуть збір у Городку, становить 19 гравців — він скоротився у два рази, порівняно з розширеним переліком. Причини відсутності решти гравців Лосано не повідомив.

Хто вибув зі складу збірної України?

  • Зв'язуючі: Віталій Щитков ("Прометей"), Юрій Синиця ("Пекін Мотор", Китай), Олексій Головень ("Барком-Кажани"), Андрій Стеблецький ("Юракадемія")
  • Діагональні: Василь Тупчій ("Барком-Кажани"), Дмитро Вієцький ("Прометей"), Данило Уривкін ("Епіцентр-Подоляни")
  • Догравальники: Олег Плотницький ("Перуджа", Італія), Ілля Ковальов ("Барком-Кажани"), Ян Єрещенко ("Прометей"), Тимофій Полуян ("Мілон Неас Смирніс", Греція), Дмитро Федоренко ("Гартберг", Австрія), Едуард Штерик ("Буковина")
  • Центральні Блокуючі: Владислав Щуров ("Барком-Кажани"), Дмитро Терьоменко ("Прометей"), Артем Смоляр ("Епіцентр-Подоляни"), Валерій Тодуа ("Ніцца", Франція), Максим Тонконог ("Буковина")
  • Ліберо: Горден Брова ("Прометей"), Дмитро Канаєв ("Барком-Кажани"), Андрій Жуков ("Епіцентр-Подоляни")

Як тренер збірної України з волейболу коментує неприїзд гравців?

"Для мене це був справжній шок, — розповів Лосано. — Я був упевнений, що таке неможливо в принципі, а в країні, яка третій рік перебуває у стані війни, — й поготів".

"Я приїхав сюди, щоб допомогти українцям, щоб ще більше підняти престиж цієї країни на міжнародній арені — і раптом таке".

"Тільки [діагональний «Прометея»] Дмитро Вієцький це зробив правильно: сам приїхав до Городка, ми поговорили з ним та обговорили всі питання".

"Наскільки я знаю, керівництво Федерації волейболу порушуватиме питання про дискваліфікацію [тих, хто відмовився]. І я вважаю, що це буде абсолютно правильне рішення. Ці волейболісти самі ухвалили таке рішення і самі за нього мають відповідати".

Хто готуватиметься до матчів збірної України?

  • Зв’язуючі: Сергій Євстратов ("Прометей"), Дмитро Долгополов ("Пафіакос", Кіпр), Владислав Діденко ("Епіцентр-Подоляни"), Віталій Пархоменко ("Пярну", Естонія)
  • Догравальники: Дмитро Янчук ("Прометей"), Євген Кісілюк, Олександр Наложний (обидва — "Епіцентр-Подоляни"), Микита Лубан ("Житичі-Полісся"), Тимур Цмокало ("Барком-Кажани")
  • Центральні блокуючі: Юрій Семенюк ("Проєкт Варшава", Польща), Максим Дрозд, Олександр Коваль (обидва — "Епіцентр-Подоляни"), Денис Велецький ("Прометей"), Андрій Челеняк ("Буковина"), Микола Рудницький ("Житичі-Полісся")
  • Діагональні: Дмитро Шаповал ("Прометей"), Віктор Шаповал ("Житичі-Полісся")
  • Ліберо: Олександр Бойко ("Прометей"), Ярослав Пампушко ("Барком-Кажани")
"Із цього числа до заявки на Золоту Євролігу ми маємо вибрати 14 волейболістів. [...] Двері відчинені для кожного гравця, який є патріотом своєї країни та готовий боротися за її прапор. Для тих, кого не треба просити і хто розуміє важливість та значення національної збірної", — додав аргентинець.

Україна стартує в сезоні Золотої Євроли 18 травня матчем з Румунією. За підсумками турніру два фіналісти отримають путівки на Кубок претендентів і розіграють право виступити в Лізі націй.

На початок