Визначилась збірна, що залишить дивізіон України за підсумками ЧС-2024 з хокею: хто вилетів

Збірні Нідерландів та Іспанії, хокей, ЧС-2024
Збірні Нідерландів та Іспанії. IIHF

За збереження місця у дивізіоні ІВ боролись Нідерланди та Іспанія.

Збірна Нідерландів вилетіла із дивізіону ІВ за підсумками чемпіонату світу з хокею 2024 року. В останньому турі змагань нідерландці поступились Іспанії з рахунком 0:1.

Іспанія та Нідерланди стали аутсайдерами ЧС-2024: за підсумками перших чотирьох турів вони програли всі свої матчі. Зокрема, Україна перемогла іспанців 6:1, а нідерландців — 4:0.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор ЧС-2024 з хокею. Дивіться матч Україна – Литва о 19:30 (п'ятниця, 3 травня) на місцевих телеканалах Суспільного та платформах Суспільне Спорт.

Перед останнім туром Іспанія мала одне очко, здобуте після поразки від Естонії в овертаймі (3:4), Нідерланди не набрали жодного бала. В очному матчі між командами вирішувалось, хто вилетить із дивізіону за підсумками світової першості.

У підсумку Іспанія перемогла Нідерланди з мінімальним рахунком — 1:0. Єдину шайбу на старті третього періоду закинув Адріан Торральба.

Таким чином, Нідерланди посіли останню позицію у групі та наступний чемпіонат світу у 2025 році проведуть у нижчому дивізіоні — ІІА. Іспанія зберегла місце у дивізіоні ІВ.

Дивізіон IB: турнірна таблиця

1. Україна — 15 очок (5 матчів), 31:2 (різниця голів)
  2. Литва — 12 (5), 16:7
  3. Естонія — 8 (5), 11:20
  4. Китай — 6 (5), 11:16
  5. Іспанія — 4 (5), 6:20
  6. Нідерланди — 0 (5), 4:14

• Іспанія підвищилася у класі до дивізіону ІВ за підсумками ЧС-2023. Нідерланди ж вилетіли до дивізіону ІІА, де востаннє грали у 2022 році.
  • Переможець матчу між Україною та Литвою в останньому турі здобуде підвищення у класі та виступить у дивізіоні ІА ЧС у 2025 році.
  • Україна та Литва здобули по чотири перемоги в чотирьох матчах ЧС-2024. В України різниця шайб – 27:1, у Литви – 15:3.
  • Напередодні ЧС-2024 Україна та Литва зіграли товариський матч – українці перемогли з рахунком 5:2.