НОК і Мінмолодьспорту затвердили рекомендації українським спортсменам щодо поводження з "нейтральними" суперниками

НОК і Мінмолодьспорту затвердили рекомендації українським спортсменам щодо поводження з "нейтральними" суперниками

Офiцiйно
Делегація збірної України на церемонії відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 у Токіо.
Делегація України на відкритті літньої Олімпіади-2020. Getty Images/Jamie Squire

Що передбачають вісім пунктів протоколу.

Національний олімпійський комітет та Міністерство молоді та спорту України затвердили рекомендації для українських атлетів щодо контактів зі спортсменами із Росії та Білорусі. Відповідний документ оприлюднили на сайті НОК.

Росіяни та білоруси зможуть змагатися на Олімпіаді-2024 лише в нейтральному статусі — відповідне рішення Міжнародний олімпійський комітет ухвалив у грудні 2023 року. Він передбачає виступи без прапора та гімну, виключно в індивідуальних дисциплінах та відсутність підтримки російського вторгнення, серед іншого.

На тлі повномасштабної війни в Україні НОК вирішив внормувати поводження українських атлетів з "нейтральними" суперниками та членами їхніх команд у Парижі. Для цього Комітет розробив протокол, який залишалося погодити з Комісією атлетів.

Затверджені рекомендації для українських збірників складаються з восьми пунктів. Відповідно до них, у Парижі "синьо-жовтим" радять:

  • утримуватися від прямих контактів із представниками країн-агресорок;
  • інформувати вищу посадову особу та керівництво делегації про спроби провокаційних дій з боку "нейтральних" спортсменів;
  • не брати участі в будь-якому спілкуванні (зокрема, в соцмережах), не ділитися і не реагувати на контент "нейтральних" спортсменів, не публікувати спільні фото та відеоматеріали;
  • дотримуватись "мінімальних вимог" щодо правил участі у змаганнях поряд з представниками РФ та Білорусі;
  • під час та поза церемоніями нагородження триматись на відстані від представників Росії та Білорусі, а також утримуватись від спільних фото та відео;
  • утримуватись від участі в пресконференціях, прямих ефірах, інтерв’ю та інших рекламних заходах разом із представниками Росії та Білорусі;
  • фіксувати порушення умов допуску "нейтральних" спортсменів до Олімпіади та повідомляти про них вищу посадову особу та керівництво делегації;
  • якщо спортсмени є співробітниками Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, інших військових формувань — також дотримуватися рекомендацій відповідних органів.

Ці рекомендації стосуються контактів не тільки з представниками Росії та Білорусі, а загалом з особами, які підтримують збройну агресію проти України та можуть використати матеріали з метою пропаганди.

Загалом МОК прогнозує, що до кінця відбіркового циклу число "нейтральних" атлетів у Парижі зросте до 58: 36 — з російськими паспортами, 22 — з білоруськими.

Максимальне представництво "нейтральних" спортсменів за підсумками відбіркових змагань може сягнути 83 чоловік (55 — росіяни) — такий сценарій у МОК називають малоймовірним.

На початок