Білодід програла третю сутичку в кар'єрі, але все-таки виборола "бронзу" в новій вазі

Білодід програла третю сутичку в кар'єрі, але все-таки виборола "бронзу" в новій вазі

Білодід програла третю сутичку в кар'єрі, але все-таки виборола "бронзу" в новій вазі
. Sabau Gabriela / IJF

Виступ у новій ваговій категорії не приніс українці "золото" на перших змаганнях.

Українська дзюдоїстка Дар'я Білодід здобула "бронзу" на змаганні серії Гранд слему в угорському Будапешті. Це були перші змагання в сезоні після його зупинки у березні.

У Будапешті Білодід виступала не в звичній ваговій категорії до 48 кілограмів, вона уперше в кар'єрі змагалася у вазі до 52 кілограмів. Як пояснював у коментарі Суспільне Спорт головний тренер української збірної, це пов'язано з небажанням "двічі ганяти вагу": Білодід виступатиме на чемпіонаті Європи у листопаді у своїй ваговій категорії.

Дебют у вазі до 52 кілограмів не вийшов простим для української чемпіонки світу та Європи.

У першій сутичці на тататі Дар'я Білодід перемогла лише в додатковий час - суперниця отримала вилучення за пасивність (три попередження). Друга сутичка теж завершилася в додатковий час, і тривала загалом майже 8 хвилин (вдвічі довше за звичайну сутичку) - Білодід виграла іппоном.

У чвертьфіналі Дар'я Білодід поступилася румунці Андреа Чіту - суперниця провела один прийом на оцінку ваза-арі, який і став переможним. Українка не змогла проявити активність в атаці. Ця поразка стала третьою в кар'єрі української дзюдоїстки.

Відео сутички Білодід проти Чіту

Після програшу у чвертьфіналі, Білодід змагалася у втішній сітці за бронзу. Першу сутичку Дар'я завершила достроково, утримавши суперницю за хвилину.

У поєдинку за "бронзу" українка змагалася з Евелін Чопп зі Швейцарії. Білодід розібралася з суперницею за 80 секунд - вона провела прийом на оцінку іппон, та виграла "бронзу".

Сутичка за бронзу Дар'ї Білодід

Це був дебют Дар'ї Білодід у вазі до 52 кілограмів.

Усі поразки Білодід у дорослій кар'єрі

30 червня 2017 - Франческа Мілані перемогла Білодід (вилучена за пасивність) у чвертьфіналі Гран-прі у Хухото. Зрештою українка здобула "бронзу".

29 березня 2019 - Мелані Клемен перемогла Білодід (прийомом на іппон) у фіналі Гран-прі в Тбілісі.

23 жовтня 2020 - Андреа Чіту перемогла Білодід (прийомом на ваза-арі) у чвертьфіналі Гранд-слему у Будапешті. Зрештою українка виграла "бронзу".

Що відомо

  • Усього в кар'єрі на дорослому рівні Дар'я провела 17 змагань - 14 разів здобула "золото", один раз - "срібло" та двічі - "бронзу".
На початок