ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі в міжнародному баскетболі до грудня 2024 року

ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі в міжнародному баскетболі до грудня 2024 року

Збірна Росії з баскетболу третій рік перебуває поза турнірами збірних і клубів
Збірна Росії з баскетболу третій рік перебуває поза турнірами збірних і клубів. Getty Images

Рішення можуть переглянути на наступному засіданні.

Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) продовжила відсторонення Росії та Білорусі у змаганнях до грудня 2024 року. Про це повідомила пресслужба організації.

У березні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) повернув до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Їм дозволили змагатись у "нейтральному статусі" без використання прапору і гімну. Проте ФІБА – одна з міжнародних організацій, де представники Росії та Білорусі залишаються поза змаганнями після початку повномасштабного вторгнення.

Росія та Білорусь не були представлені на міжнародних змаганнях з баскетболу останні два роки. Через відсторонення збірні пропустили кваліфікацію на Євробаскет-2025. А також, попри рекомендації МОК, Росія та Білорусь не взяли участь у відбіркових турнірах на Олімпіаду-2024 в Парижі.

На черговому засіданні центральної ради Міжнародної федерації баскетболу, яке відбувалось у Швейцарії, ФІБА підтвердила поточний статус двох національних федерацій Росії та Білорусі. Дискваліфікацію продовжили до наступного засідання центральної ради, яке відбудеться у грудні 2024 року.

Відтак, Росія та Білорусь як мінімум до кінця 2024 року залишаються поза турнірами ФІБА баскетбольних клубів, а також жіночих та чоловічих збірних. Рішення розповсюджується, зокрема, й на змагання у баскетболі 3х3.

Повернення Росії до міжнародного спорту: останні новини

  • У березні 2024 року МОК засудив проведення "Ігор дружби" у Росії та закликав країни не брати в них участь.
  • Росія і Білорусь не будуть представлені на Олімпійських іграх-2024 у фехтуванні через бойкот збірними кваліфікаційні турніри.
  • Представників Росії допустили до чемпіонату Європи-2024 з параплавання.
На початок