Швеція оголосила про відмову від впровадження VAR у чемпіонаті з футболу. Це перший випадок у Європі

Швеція оголосила про відмову від впровадження VAR у чемпіонаті з футболу. Це перший випадок у Європі

Система відеоповторів вперше була запроваджена у 2018 році на чемпіонаті світу
Система відеоповторів вперше була запроваджена у 2018 році на чемпіонаті світу. AP Photos

Що спонукало європейську лігу відмовитись від сучасних технологій.

Швеція першою з країн Європи відмовилася від використання технології VAR. Про це повідомив голова асоціації футболу Швеції Фредрік Рейнфельдт виданню Sportbladet.

У 2023 році Рейнфельдт наполягав на впровадженні VAR у чемпіонаті Швеції з футболу. На його думку, ця технологія мала стати "майбутнім" шведського футболу.

Втім, заяви очільника асоціації футболу Швеції не знайшли прихильності серед клубів та уболівальників. Зокрема, стокгольмський клуб "Хаммарбю" через пропозицію Рейнфельдта ухвалив резолюцію щодо роботи над його усуненням з посади очільника організації.

У підсумку Рейнфельдт оголосив, що взяв до уваги небажання клубу впроваджувати у футбол систему VAR. Таким чином, рішення щодо всіх суперечливих моментів під час гри будуть ухвалюватися суддями без використання технології.

"Якщо я правильно порахував, у нас є 18 елітних клубів і два округи, які заявили, що не хочуть вводити VAR. Ми це поважаємо. Ось чому ми не висували жодних пропозицій щодо VAR на попередньому засіданні ради представників, і я також не бачу цього в майбутньому", – сказав голова Швецької асоціації з футболу.

За словами Рейнфельдта, УЄФА не змушуватиме ФА Швеції вводити VAR.

"Я виступаю за повагу до демократичних правил гри. Тоді [у 2023 році] була дискусія щодо можливості розробки вимог до VAR від УЄФА. Зараз я так не думаю, з того, що я чув. Далі ми повинні приймати рішення, а клуби не хочуть впровадження цієї специфічної технології", – додав Рейнфельдт.

Що відомо про VAR?

  • 3 березня 2018 року Рада Міжнародних футбольних асоціацій (IFAB) офіційно включила VAR до Правил гри. Вперше технологію VAR запровадили на Чемпіонаті світу з футболу у 2018 році.
  • VAR використовує сітку, яка створюється за допомогою відкаліброваних камер навколо поля. Однак, через недосконалість системи від гравців та вболівальників надходять скарги, пов’язані з прийнятими рішеннями.
  • Один зі скандалів навколо системи VAR пов’язаний із матчем "Тоттенгем" – "Ліверпуль", коли "червоні" в сьомому турі АПЛ поступились з рахунком 2:1. Тоді гол Луїса Діаса не зарахували через людську помилку арбітрів.
  • "Барселона" може вимагати перегравання "класико" через "гол-фантом" в матчі проти "Реала". Тоді судді передивлялись VAR, але все ж "Барселоні" гол не зарахували.
  • В АПЛ впровадять нову напівавтоматичну систему визначення офсайдів (SAOT) замість системи VAR.
На початок