Стрибун з трампліна Кобаяші вдруге за два дні неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту

Стрибун з трампліна Кобаяші вдруге за два дні неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту

Рьою Кобаяші - автор неофіційно світового рекорду зі стрибків з трампліна
Рьою Кобаяші - автор неофіційно світового рекорду зі стрибків з трампліна. Getty Images/Andrej Tarfila

Японець пролетів рекордну відстань — 291 метр.

Олімпійський чемпіон Рьою Кобаяші вдруге за два дні неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту зі стрибків з трампліна. Сталося це на імпровізованому лижному трампліні в Ісландії, про що повідомила Міжнародна федерація лижного спорту (FIS).

Сезон Кубка світу зі стрибків з трампліна, на якому офіційно встановлюються рекорди, завершився в березні. Японський стрибун завершив сезон на другому місці в загальному заліку, поступившись лише Штефану Крафту.

Компанія Red Bull запросила Кобаяші на імпровізованому лижному трампліні на ісландському гірськолижному курорті на горі Лідарфьятль спробувати подолати позначку в 300 метрів. В Ісландії він стрибав два дні, і вже у перший неофіційно побив світовий рекорд — пролетів дистанцію 256 метрів.

На другий день Кобаяші оновив свій же неофіційний світовий рекорд. На тому ж таки трампліні він стрибнув на 291 метр — на 35 метрів далі, аніж у попередній своїй спробі.

Рекорд Кобаяші є неофіційним, оскільки умови стрибка японця відрізняються від тих, що відбуваються на змаганнях Кубка світу. Усі офіційні змагання зі стрибків з трампліна та польотів на лижах базуються на міжнародних правилах лижних змагань (ICR FIS). Ці правила гарантують однакові умови для усіх учасників і базуються на системі вимірювання відстані, сертифікованій FIS.

Попередній світовий рекорд належить австрійському спортсмену Штефану Крафту. На змаганнях Кубка світу у 2017 році стрибун пролетів 253.5 метра, перевершивши попередній рекорд на півтора метра.

Хто такий Рьою Кобаяші

  • 27-річний японський стрибун з трампліна.
  • Олімпійський чемпіон Пекіна-2022 зі стрибків з нормального трампліна.
  • Віцечемпіон світу зі стрибків з великого трампліна 2023 року.
  • Дворазовий володар Великого кришталевого глобуса Кубка світу 2019 та 2022 років.
  • Переможець 32 етапів Кубка світу, зокрема двох — у сезоні 2023/24.
На початок