Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Восьмий "сухий" матч Забарного і травма Миколенка у переможному дербі: як українці зіграли в АПЛ

Ілля Забарний, "Борнмут", АПЛ, футбол
Ілля Забарний. REUTERS/Chris Radburn

Команди захисників здобули перемоги.

Українські захисники Ілля Забарний та Віталій Миколенко взяли участь у перенесених матчах 29-го туру англійської Прем'єр-ліги. Забарний зіграв за "Борнмут", Миколенко — за "Евертон".

Забарний — єдиний футболіст "Борнмута", що повністю провів усі поєдинки у нинішньому сезоні АПЛ. Ілля потрапив до старту й на виїзну зустріч з "Вулвергемптоном".

Натомість Миколенко у домашньому дербі з "Ліверпулем" уп'яте поспіль увійшов до старту "Евертона". Від початку 2024 року Віталій пропустив лише один матч — саме з "Борнмутом" (1:2) Забарного через хворобу.

Як зіграли українці

• "Борнмут" Забарного у матчі з "Вулвз" відкрив рахунок на 37-й хвилині: Антуан Семеніо відправив м'яч у ворота з близької відстані після невдалого вибивання з боку гравця господарів.
  • У середині другого тайму форвард "Вулвз" Хван Хі Чхан зрівняв рахунок, влучно пробивши головою після подачі з флангу — у цьому епізоді корейця тримав Забарний. Однак суддя скасував взяття воріт після відеоперегляду через фол Матеуса Куньї перед подачею.
  • Наприкінці матчу "Борнмут" залишився у меншості після вилучення лівого захисника Мілоша Керкеза. Утім, у підсумку "вишні" зберегли мінімальний рахунок — 1:0. Забарний відіграв повний матч.
  • "Борнмут" перервав серію із трьох ігор без перемог в АПЛ. Для Забарного та команди це восьмий "сухий" поєдинок у нинішньому чемпіонаті.
  • "Евертон" Миколенка у дербі з "Ліверпулем" також мінімально виграв перший тайм. Рахунок у матчі відкрив центрбек Джерред Брентвейт.
  • Перед перервою Миколенко невдало приземлився на ліву ногу після боротьби з форвардом "Ліверпуля" Дарвіном Нуньєсом. Суддя зупинив гру, побачивши, що українець залишився лежати на газоні.

• Миколенку надали допомогу лікарі, він повернувся у гру. Однак на другий тайм Віталій зрештою не вийшов: замість нього з'явився Ешлі Янг. Поки невідомо, наскільки серйозною є травма захисника.
  • У другому таймі "Евертон" забив ще один гол та у підсумку виграв ліверпульське дербі — 2:0.

• Забарний провів 34 матчі у нинішньому сезоні АПЛ та забив один гол. В активі Миколенка — 28 ігор і два м'ячі.
  • "Борнмут" набрав 45 очок та піднявся на 10-те місце у турнірній таблиці чемпіонату. "Евертон" здобув 33 бали та йде 16-м.
  • У наступному матчі "Борнмут" 28 квітня зіграє вдома з "Брайтоном". "Евертон" 27 квітня зустрінеться на домашньому полі з "Брентфордом".