Японський стрибун з трампліна Кобаяші неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту: як це було

Японський стрибун з трампліна Кобаяші неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту: як це було

ЗМІ
Японський стрибун з трампліна Рьою Кобаясі в сезоні 2023/24.
Рьою Кобаясі. AP/Robert F. Bukaty

На спеціально зведеному трампліні в Ісландії олімпійський чемпіон полетів на 256 метрів — відео стрибка.

Олімпійський чемпіон Рьою Кобаяші неофіційно побив світовий рекорд зі стрибків з трампліна — за дальністю польоту. Про це повідомляє ісландське медіа RÚV.

Сезон Кубка світу зі стрибків з трампліна офіційно завершився в березні. Кобаяші посів друге місце загального заліку й поступився Великим кришталевим глобусом лише австрійцеві Штефану Крафту.

Саме Крафту від 2017 року належить офіційний світовий рекорд зі стрибків з трампліна. Того сезону на польотному трампліні норвезького Вікерсунна титулований австрієць пролетів 253.5 метра, перевершивши попередній рекорд на півтора метра.

Кобаяші наразі перебуває в Ісландії, де спільно з компанією Red Bull намагається перелетіти безпрецедентну позначку в 300 метрів. Для цього команда обрала гору Hlíðarfjall, що розташована за п'ять кілометрів від міста Акурейрі.

Хоча Кобаяші поки не вдалося перелетіти 300 метрів, за даними RÚV, він уже встановив неофіційний світовий рекорд — полетів на 256 метрів. У мережі з'явилося відео імовірної спроби японця, хоча підтвердити заявлену дистанцію з нього не вбачається можливим.

Надалі Кобаяші продовжить спроби полетіти на 300 метрів вже на другий день стрибків — у середу, 24 квітня. За даними журналістів, зведений в Ісландії схил є копією трампліна у Вікерсунні, де були встановлені шість останніх світових рекордів.

Польське видання TVP Sport передає, що на схилі в Ісландії нанесені дві позначки: 253.5 метра — чинний офіційний рекорд Крафта, 300 метрів — заявлена мета стрибків Кобаясі та Red Bull.

Хто такий Рьою Кобаяші

  • 27-річний японський стрибун з трампліна.
  • Олімпійський чемпіон Пекіна-2022 зі стрибків з нормального трампліна.
  • Віцечемпіон світу зі стрибків з великого трампліна 2023 року.
  • Дворазовий володар Великого кришталевого глобуса Кубка світу 2019 та 2022 років.
  • Переможець 32 етапів Кубка світу, зокрема двох — у сезоні 2023/24.
На початок