"Інакше втратимо пояс". Олександр Усик має альтернативного суперника на випадок скасування бою з Тайсоном Ф'юрі

"Інакше втратимо пояс". Олександр Усик має альтернативного суперника на випадок скасування бою з Тайсоном Ф'юрі

Тайсон Ф'юрі та Олександр Усик мають зійтися в поєдинку за абсолютного чемпіона 18 травня.
Тайсон Ф'юрі та Олександр Усик. Getty Images

Поєдинок за абсолютного чемпіона має відбутися 18 травня.

Олександр Усик має альтернативний план на випадок скасування його чемпіонського поєдинку з Тайсоном Ф'юрі в надважкій вазі. Про це виданню Boxing Scene розповів промоутер українського боксера Олександр Красюк.

Поєдинок Усик — Ф'юрі намагалися організувати ще в першій половині минулого року, перш між сторони згорнули переговори. До ідеї чемпіонського бою повернулися вже пізніше у 2023-му, запланувавши його на грудень.

Після важкої перемоги Ф'юрі над Франсісом Нганну його зустріч з Усиком було відкладено до лютого, а тоді — перенесено на 18 травня через ушкодження, якого британець зазнав у спарингу.

"В Усика насправді був потрійний тренувальний табір для цього поєдинку, — розповів Красюк. — Він розпочав у вересні перед боєм, що мав відбутися в грудні. Ми прибули на бій з Нганну, аби вийти в ринг і анонсувати поєдинок за абсолютного чемпіона. Але його команда сказала, що він не в найкращій формі, тож Усик дав йому певний час підготуватися в Саудівській Аравії".

"Тоді ми мали битися 17 лютого, потім — перенесли на травень. Ф'юрі вже чотири рази відмовлявся від поєдинку. Нагадаю, ми мали боксувати ще у квітні [2023 року] — тоді він теж усунувся. Саме тому ми билися з Даніелем Дюбуа. Це буде четвертий табір, який ми проводимо перед боєм проти Ф'юрі".

Аби уникнути повторного скасування, організатори призначили боксерам потенційні штрафи: якщо один з боксерів не зможе побитися 18 травня, то муситиме заплатити 10 мільйонів доларів компенсації.

"Будемо сподіватися, що цього разу він носитиме шолом, — додав Красюк, апелюючи до розсічення, якого Ф'юрі зазнав минулої зими. — Ушкодження було справжнім, а от відео — я йому не довіряю. Думаю, Ф'юрі не надягав шолом і отримав розсічення, але це моя думка. Доказів у мене немає".

Відбудеться бій чи ні, представники Усика вже підготували альтернативний план для українського чемпіона. За словами Красюка, в разі скасування зустрічі з Ф'юрі суперником Олександра стане непереможений хорватський претендент Філіп Хргович.

1 червня Хргович битиметься з колишнім суперником Усика Даніелем Дюбуа. Проте в разі відмови Ф'юрі йому доведеться відмовитися від планів та вийти на чемпіонський поєдинок з українцем.

"Інакше ми втратимо пояс IBF, — пояснює Красюк логіку потенційного бою з Філіпом. — Це було однією з наших умов. Цей поєдинок [із Ф'юрі] — про абсолютне чемпіонство, про спадщину та тріумф, а не про гроші".

Хргович залишається непереможеним у 17 поєдинках після старту професійної кар'єри восени 2017 року. Із 2019 року лише одного разу його бій протривав усі 10-12 раундів — сім інших поєдинків він виграв достроково.

Останній бій хорвата — з австралійцем Марком Де Морі в грудні 2023 року — було завершено нокаутом уже в першому раунді. У рейтингу Міжнародної федерації боксу (IBF) він залишається головним претендентом на бій з регулярним чемпіоном організації Усиком.

На початок