Художня гімнастика: Євро-2024
Художня гімнастика: Євро-2024
15-річна Таїсія Онофрійчук здобула три медалі на етапі Кубка світу з художньої гімнастики в Баку

15-річна Таїсія Онофрійчук здобула три медалі на етапі Кубка світу з художньої гімнастики в Баку

Таїсія Онофрічук на етапі Кубка світу з художньої гімнастики
Таїсія Онофрічук на етапі Кубка світу з художньої гімнастики. Facebook BGRGfederation

Перша українська гімнастка за шість років, що здобула таку кількість нагород на одному етапі.

Україна здобула одразу три медалі на третьому етапі Кубка світу з художньої гімнастики. Всі — на рахунку 15-річної Таїсії Онофрійчук, яка проводить дебютний сезон на дорослому рівні.

Третій етап Кубка світу з художньої гімнастики проходив в азербайджанському Баку. Там Україну представляли Поліна Городнича і Таїсія Онофрійчук (в індивідуальних змаганнях). Також у груповому турнірі стартувала шістка гімнасток — Марія Височанська, Діана Баєва, Аліна Мельник, Дарина Дуда, Кіра Ширикіна та Валерія Перемета.

За підсумками кваліфікації в індивідуальних змаганнях Онофрійчук пробилась до трьох фіналів: зі стрічкою, м’ячем та булавами. Також Україна виступила у двох фіналах групового турніру: з п’ятьма обручами, а також з трьома стрічками та двома м’ячами.

Як виступили українки у фіналах?

  • Найуспішнішим для України став фінал вправ з булавами: Онофрійчук посіла друге місце (33.800 бала) і виграла "срібло".
  • У фіналі з м’ячем Онофрійчук посіла третє місце з результатом 33.800 бала. Такий же результат у гімнастки з Болгарії Єви Брезалієвої, яка мала вищу оцінку за складність.
  • Ще одну "бронзу" Онофрійчук здобула у фіналі вправ зі стрічкою — отримала оцінку 33.200 бала.
  • В групових фіналах "синьо-жовті" фінішували поза подіумом. Збірна посіла п’яте місце у вправах із п'ятьма обручами (35.450 бали). Сьоме місце команда здобула за виступ із трьома стрічками та двома м’ячами.

Що означає результат Таїсії Онофрійчук?

  • Онофрійчук стала першою українською гімнасткою за шість років, що здобула три медалі на одному етапі Кубка світу. Перед цим подібне вдавалося Владі Нікольченко у 2018 році на тому ж таки етапі у Баку.
  • Для 15-річної Онофрійчук етап Кубка світу в Баку другий в кар’єрі. Гімнастка вперше дебютувала на цьому рівні змагань у болгарській Софії і одразу здобула "бронзу" у вправах зі стрічкою.
  • Відтак, у доробку Онофрійчук вже чотири медалі на етапах Світової серії з художньої гімнастики. Вона — найуспішніша українська гімнастка за останні п'ять років: у 2019 році Влада Нікольченко на етапах Кубка світу та Кубка світового виклику здобула п'ять нагород.

Наступний етап Кубка світу з художньої гімнастики відбудеться 26-28 квітня у Ташкенті.

Хто така Таїсія Онофрійчук?

  • 15-річна українська художня гімнастка з Києва.
  • Онофрійчук проводить дебютний сезон на дорослому рівні за збірну України. Перед першими виступами на етапах Кубка світу гімнастка виборола три медалі на Гран-прі у Тарту і ще одну — в Тьє.
  • Також у доробку Онофрійчук "срібло" юніорського чемпіонату світу з художньої гімнастики у вправах з булавами.
На початок