"Темний день для всіх". Нідерландський "Вітесс" достроково вилетів з Ередивізі після 18-очкового штрафу: у чому причина

"Темний день для всіх". Нідерландський "Вітесс" достроково вилетів з Ередивізі після 18-очкового штрафу: у чому причина

За що саме покарали клуб.

Нідерландський "Вітесс" був позбавлений 18 очок в Ередивізі через проблеми з ліцензуванням та достроково вилетів з вищого дивізіону. Про це пише офіційний сайт клубу.

Як повідомляється в пресрелізі, "Вітесс" систематично не виконував ліцензійні вимоги через фінансові проблеми. Зокрема, клуб неправильно надав фінансовий звіт за пів року, а також припустився порушень у взаємодії з банком ING та Міністерством економіки та клімату Нідерландів.

Окрім того, пресслужба "Вітесса" зазначила, що юридична компанія Wladimiroff не змогла довести наявність чи відсутність зв'язків між клубом та російським олігархом Романом Абрамовичем — це також вплинуло на рішення про штраф. У 2023 році з'явилась інформація, що Абрамович таємно фінансував "Вітесс".

За ліцензійні порушення "Вітесс" позбавили 18 очок. Таким чином, клуб із Арнема достроково вилетів із чемпіонату Нідерландів — після очкового штрафу у нього -1 бал за підсумками 30 турів, шансів зберегти місце в еліті немає.

"Вітесс" залишить елітний дивізіон вперше за 35 років. Клуб незмінно виступав в Ередивізі з 1989 року, найкращим досягненням за цей час стало третє місце у сезоні 1997/98. Також "Вітесс" завоював Кубок Нідерландів у 2017 році.

Виконувач обов'язків генерального директора "Вітесса" Едвін Рейнтьєс повідомив, що клуб не оскаржуватиме покарання, а натомість зосередиться на збереженні ліцензії та можливості виступити у другому дивізіоні в наступному сезоні.

"Хоча це темний день для всіх, хто піклується про "Вітесс", це сувора реальність. Адже таке покарання було неминучим. З іншого боку – і я справді хочу прояснити це всім – ми надзвичайно раді, що нам пропонують зберегти свою ліцензію. Це теж висіло на волосині. Проте у відповіді Комітету з ліцензування чітко видно, що є впевненість у новому напрямку руху клубу. Ми чіпляємося за це і будемо продовжувати це робити. Я вже говорив це раніше: "Вітесс" не повинен і не може зникнути!" — сказав Рейнтьєс.

Що відомо

  • До завершення сезону у чемпіонаті Нідерландів "Вітесс" проведе ще чотири поєдинки.
  • Загалом у сезоні 2023/24 "Вітесс" у 30 турах Ередивізі здобув лише чотири перемоги, п'ять разів зіграв унічию та зазнав 21 поразки. Клуб йшов на останньому місці й перед очковим штрафом.
  • Таблицю Ередивізі очолює ПСВ, який набрав 81 очко. Переслідувати ейндговенців продовжує чинний чемпіон Нідерландів "Феєнорд" (72).
На початок