Визначилися всі півфіналісти Ліги Європи та Ліги конференцій з футболу: результати 1/4 фіналу

Футболісти "Баєра" в матчі чвертьфіналу Ліги Європи проти "Вест Гема".
"Баєр" цього сезону не програє у 44 матчах усіх турнірів поспіль. REUTERS/Paul Childs

"Ліверпуль", "Мілан" та "Лілль" завершили виступи на міжнародній арені.

У двох футбольних єврокубках — Лізі Європи та Лізі конференцій — відбулися останні чвертьфінальні поєдинки. Повний перелік учасників 1/2 фіналу визначився в матчах четверга, 18 квітня.

У Лізі Європи найбільшу перевагу після першого поєдинку мала італійська "Аталанта" — 3:0 проти "Ліверпуля". Лісабонська "Бенфіка" українського голкіпера Анатолія Трубіна натомість здобула фору над "Марселем" — 2:1 в домашньому матчі.

У Лізі конференцій після перших матчів лише в одній парі зберігався паритет: чинна фіналістка "Фіорентина" не виявила переможця з чеською "Вікторією" (0:0).

Хто пройшов до півфіналу Ліги Європи

• "Аталанта" вдома поступилася "Ліверпулю" 0:1, але зберегла комфортну перевагу за сумою двох матчів. 3:1 — бергамаски прямують до свого дебютного півфіналу Ліги Європи.
  • "Баєр" після домашніх 2:0 вже на початку пропустив від "Вест Гема". Нові чемпіони Бундесліги відповіли голом Джеремі Фрімпонга на останніх хвилинах основного часу — нічия 1:1 та 3:1 після двох поєдинків.
  • На 22-й хвилині матчу-відповіді "Рома" володіла розгромною перевагою над "Міланом" — 4:0 за сумою двох матчів. Останню годину ігрового часу римляни догравали в меншості, але обмежилися лише одним пропущеним голом.
  • "Марсель" з голом Фаріса Мумбанья перевів протистояння з "Бенфікою" у додатковий час. Після 120 хвилин матч на "Велодромі" перейшов у серію пенальті, де господарі вибили з турніру команду Анатолія Трубіна — 4:2.

Хто пройшов до півфіналу Ліги конференцій

• Англійська "Астон Вілла" до 87-ї хвилини матчу-відповіді йшла на виліт від французького "Лілля". Вирішальним став гол Метті Кеша, який перевів гру на екстратайми та пенальті — серія вдаліше склалася для "вілланів" (4:3).
  • Вдруге поспіль "Фіорентина" та "Вікторія" завершили основний час без голів. Натомість минулорічні фіналісти вибили чеський колектив уже в екстратаймі — 2:0 з м'ячами Ніколаса Гонсалеса та Крістіано Бірагі.
  • Іншу серію пенальті розіграли у протистоянні "Фенербахче" та "Олімпіакоса", який був попереду після першого матчу (3:2). Турецький клуб мінімально виграв у основний час, проте поступився за 11-метровими — 2:3.
  • До комфортних 3:0 "Брюгге" довів своє протистояння з грецьким "ПАОКом". Дебютний півфінал бельгійцям гарантував дубль іспанця Феррана Хутгли у матчі-відповіді.
Ліга Європи
Воротар "Астон Вілли" Еміліано Мартінес парирував два удари "Лілля" в серії пенальті. REUTERS/Stephanie Lecocq

Хто гратиме у півфіналах Ліги Європи

• "Марсель" (Франція) — "Аталанта" (Італія)

У єврокубках команди зустрінуться вперше.

• "Рома" (Італія) — "Баєр" (Німеччина)

В особистих зустрічах — 2:1 на користь "Роми". Ще тричі команди грали внічию.

Хто гратиме у півфіналах Ліги конференцій

• "Астон Вілла" (Англія) — "Олімпіакос" (Греція)
  • "Фіорентина" (Італія) — "Брюгге" (Бельгія)

У єврокубках усі суперники зустрінуться вперше.

Перші чвертьфінали обох турнірів розіграють у четвер, 2 травня. Матчі-відповіді відбудуться за тиждень, 9 травня.