Палестина закликала ФІФА позбавити Ізраїль членства в організації через війну в Газі

Палестина закликала ФІФА позбавити Ізраїль членства в організації через війну в Газі

Збірна Ізраїлю з футболу
Збірна Ізраїлю з футболу.

Питання мають розглянути під час Конгресу ФІФА у травні.

Палестинська футбольна асоціація звернулася до ФІФА щодо виключення Ізраїлю зі списку учасників організації через війну в Газі. Про це повідомляє The Associated Press, посилаючись на заяву Палестини.

Пропозицію виключення Ізраїлю зі списку учасників ФІФА мають розглянути на щорічному Конгресі організації, що відбудеться у травні в Бангкоку. Під час нього буде розглянута низка ключових питань, зокрема визначення господарки жіночого чемпіонату світу-2027.

У Палестині відзначили, що закликом до ФІФА хочуть звернути увагу на "безпрецедентні порушення прав людини та гуманітарних законів" з боку Ізраїлю. Крім цього, у палестинській асоціації хочуть підштовхнути Ізраїль до "боротьби з расизмом та дискримінацією у своїй лізі", посилаючись на статтю 4 статуту ФІФА.

В Ізраїльській футбольній асоціації відреагували на заклик Палестини позбавити їх членства у ФІФА, назвавши його "цинічним та безсоромним вчинком".

Наразі відсторонення від ФІФА отримала збірна Росії з футболу, а також російські клуби від міжнародних турнірів. При цьому самий Російський футбольний союз відсторонення від ФІФА не отримав.

Що відомо

  • На початку лютого 12 країн Близького Сходу закликали усунути Ізраїль від міжнародних змагань з футболу через війну в Газі.
  • Після початку воєнних дій збірна Ізраїлю з футболу провела останні домашні матчі в основній частині відбору на Євро-2024 в Угорщині.
  • Ізраїль претендував на вихід на чемпіонат Європи через плей-оф, однак у півфіналі поступився Ісландії. Натомість зі шляху В, у якому грав Ізраїль, на Євро-2024 пройшла збірна України.
На початок