Міжнародний союз велосипедистів виступив проти призових на Олімпіаді після історичної ініціативи World Athletics

Міжнародний союз велосипедистів виступив проти призових на Олімпіаді після історичної ініціативи World Athletics

Змагання з велотреку на Олімпіаді-2020 у Токіо.
Велотрек на Олімпіаді-2020. AP/Christophe Ena

Президент Давід Лапартьєн переконаний, що виділення окремих призових суперечить усталеному духу олімпійських змагань.

Міжнародний союз велосипедистів (UCI) не підтримує введення призових коштів для спортсменів, які беруть участь в Олімпійських іграх. Про це президент організації Давід Лапартьян заявив у відповідь на ініціативу World Athletics.

Легкоатлетична федерація першою у світі анонсувала запровадження призових за перемогу на Олімпійських іграх. Цього року легкоатлети, які здобудуть "золото", також отримають винагороду в розмірі 50 тисяч доларів.

Досі Міжнародний олімпійський комітет не запроваджував призові для окремих спортсменів на Олімпіаді. Натомість кошти розподіляються між міжнародними федераціями та національними олімпійськими комітетами.

Очільник UCI Лапартьєн виступив на підтримку існуючої системи розподілу. Натомість ініціативу World Athletics він назвав такою, що суперечить духові Олімпіади.

"Ми переконані, що це не олімпійський дух. Він полягає в тому, щоб поділитися доходами та залучити більше спортсменів до змагань у всьому світі. Не тільки, [щоб] витратити всі гроші на найкращих спортсменів, але й розподілити фінанси", — цитує функціонера BBC.

"Якщо ми зосередимо гроші на найкращих, багато можливостей зникнуть для спортсменів у всьому світі".

Призові фонди професійних велоспортивних змагань можуть сягати мільйонів євро. Лише минулого року на Тур де Франс — найбільших багатоденних шосейних перегонах — розіграли 2.3 мільйона євро.

Чемпіон загального заліку "великої петлі", данець Йонас Вінгегор отримав 500 тисяч євро. Натомість на переможця кожного окремого етапу виділили по 11 тисяч.

П'ятизначних сум сягають і призові фонди найбільших шосейних одноденок. Так, цього року переможець Монументу Париж — Рубе, нідерландець Матьє Ван дер Пул отримав 30 тисяч євро із загального фонду в 91 тисячу.

У велотреку переможці чотирьох дисциплін у минулому сезоні Ліги чемпіонів, яка проходить під егідою UCI, отримали по 25 тисяч євро кожен.

Що відомо

  • В легкій атлетиці Україна вже кваліфікувалася на Олімпіаду-2024 дев'ятьма спортсменами, у велоспорті — здобула три ліцензії.
  • У Парижі розіграють 22 комплекти нагород з велоспорту в чотирьох дисциплінах: шосейних і трекових перегонах, маунтінбайку та BMX.
  • В історії виступів на Олімпійських іграх представники України здобували чотири медалі у велоспорті: два "срібла" та дві "бронзи" (усі — з велотреку).
На початок