"Було дуже весело". Канада в овертаймі обіграла США у фіналі жіночого ЧС з хокею та оновила рекорд за титулами

Жіноча збірна Канади з хокею
Жіноча збірна Канади з хокею. AP/Adrian Kraus

Збірна Канади з хокею виграла жіночий чемпіонат світу 2024 року. У фіналі змагань канадійки в овертаймі обіграли команду США (6:5).

ЧС-2024 пройшов в американській Ютіці (штат Нью-Йорк) з 3 до 14 квітня. Загалом учасницями турніру стали 10 команд, які були розділені на дві групи.

США і Канада потрапили в одну групу та здобули по три перемоги перед очним матчем, який в овертаймі виграли американки (1:0). У плей-оф США розгромили Японію (10:0) та Фінляндію (5:0), натомість Канада на шляху до фіналу пройшла Швецію (5:1) та Чехію (4:0).

Як пройшов фінал ЧС-2024 з хокею серед жінок

• У першому періоді команди обмінялись шайбами: на гол канадійки Ерін Емброуз американки відповіли точним кидком Лейли Едвардс.
  • У другому періоді поєдинку США знову відігрались та вийшли вперед 3:2, однак шайба Марі-Філіп Пулен за хвилину до сирени зафіксувала нічийний рахунок перед останньою великою перервою — 3:3.
  • У середині третього періоду Гіларі Найт вивела США уперед, проте канадійки знову перевернули хід зустрічі завдяки голам Емілі Кларк та Пулен, яка оформила дубль. За п'ять хвилин до завершення основного часу захисниця американок Керолайн Харві відновила паритет.
  • Зрештою, доля фіналу вирішувалась в овертаймі. На шостій хвилині додаткового часу канадійка Даніель Сердачни вдало зіграла на підбиранні та закинула "золоту" шайбу.

Що означає перемога Канади?

• Збірна Канади у 13-й раз виграла жіночий чемпіонат світу з хокею та оновила власний рекорд.
  • США не зуміли захистити минулорічний титул та у 13-й раз здобули "срібло" ЧС. Усіх поразок у фіналах американкам завдала саме Канада.
  • Канада та США виграли усі титули чемпіонок світу з моменту заснування турніру у 1990 році: у канадійок 13 трофеїв, у американок — 10. За 34 роки до фіналу лише одного разу дійшла інша збірна: у 2019 році Фінляндія поступилась США по булітах (1:2).
"Це було чудово, гра загалом була дуже захоплюючою, — відзначила після фіналу капітанка Канади Марі-Філіп Пулен. — Такої гри [між нами] ще не було: одна команда забиває, інша відповідає. Бути частиною цього було дуже весело".

• Бронзовою призеркою чемпіонату світу-2024 стала збірна Фінляндії, яка по булітах переграла Чехію (3:2).
  • Жіноча збірна України у 2024 році зіграла на чемпіонаті світу у дивізіоні ІІІА. "Синьо-жовті" виграли турнір та здобули підвищення у класі.
  • У 2025 році Україна виступить у дивізіоні ІІВ, її суперницями стануть Бельгія, Австралія, Нова Зеландія, Туреччина та Гонконг.