"Навіть особливіше, ніж уперше". Стефанос Циципас втретє виграв "Мастерс" у Монте-Карло з новим рекордом турніру

Стефанос Циципас у фінальному матчі "Мастерса" в Монте-Карло проти Каспера Рууда.
Стефанос Циципас — триразовий чемпіон "Мастерса" в Монте-Карло. AP/Daniel Cole

Більше за грека в Монако тріумфував лише Рафаель Надаль.

Грецький тенісист Стефанос Циципас виграв змагання серії "Мастерс" (ATP 1000) у Монте-Карло. У фіналі 12-та ракетка світу переграв норвежця Каспера Рууда за підсумками двох сетів.

"Мастерс" у Монте-Карло — перший у новому ґрунтовому сезоні. Лідером посіву турнір розпочинав Новак Джокович, що поступився Рууду в півфіналі.

Через травму не грав у Монако третій номер світового рейтигу Карлос Алькарас. Інший фаворит змагань — чемпіон Australian Open, італієць Яннік Сіннер — також вибув у півфіналі, після поразки від Циципаса.

Титул залишалося розіграти 10-й ракетці світу Рууду та дворазовому чемпіону місцевих змагань Циципасу. У нинішньому сезоні тенісисти вже зустрічалися на харді мексиканського Лос-Кабоса в лютому — 2:0 на користь норвежця.

Як пройшов фінал

• 37 хвилин вистачило Циципасу, аби повести після першого сету. З трьома брейками поспіль грек виграв партію з рахунком 6:1.
  • У другій партії суперники відстоювали власні подачі до останнього гейму. Циципасу довелося відігравати за сет п'ять брейкпойнтів Рууда.
  • Натомість в останньому геймі, за рахунку 5:4, Циципас закрив поєдинок саме на подачі норвежця. За переваги в один розіграш грек виграв свій перший матчбол — 6:4.

Що означає титул Циципаса в Монте-Карло

• Третій титул грека на "Мастерсі" в Монте-Карло. Інші турніри серії Циципас досі не вигравав.
  • В історії турніру лише три тенісисти вигравали свої перші три фінали "Мастерса" в Монако: Циципас, румун Іліє Настасе та іспанець Рафаель Надаль.
  • Циципас — перший, хто виграв три перші фінали Монте-Карло без жодного програного сету. В історії турніру цього не вдавалося ані Надалю, ані Настасе.
  • Лише Надаль за кар'єру має більше титулів у Монте-Карло за Циципаса. Іспанець вигравав місцеві змагання 11 разів, зокрема вісім разів поспіль — у 2005-2012 роках.

Шлях Циципаса до третього титулу в Монте-Карло

• 1/32 фіналу: Ласло Дьєре (Сербія) — 1:0 (6:3, 3:2 — відмова)
  • 1/16 фіналу: Томас Мартін Етчеверрі (Аргентина) — 2:0 (6:1, 6:0)
  • 1/8 фіналу: Александер Звєрєв (Німеччина, 5) — 2:0 (7:5, 7:6)
  • 1/4 фіналу: Карен Хачанов (15) — 2:0 (6:4, 6:2)
  • Півфінал: Яннік Сіннер (Італія, 2) — 2:1 (6:4, 3:6, 6:4)
  • Фінал: Каспер Рууд (Норвегія, 10) — 2:0 (6:1, 6:4)
"[Останнім часом] було дуже важко. Тож повернутися на подіуми, вигравати турніри — це надзвичайно", — сказав після матчу Циципас, чий попередній фінал датований липнем 2023 року.

"[Виграти] втретє — навіть особливіше, ніж уперше або вдруге. Для мене це неймовірна перемога. Сьогодні був нервовий матч — я дуже хотів цей третій титул".

"Я мусив виходити й демонструвати свій теніс, як обіцяв усім членам своєї команди. Тішуся, що показав дуже переконливу гру".

"Мастерс" у Монте-Карло: хто має найбільше титулів турніру