Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
"Шахтар" збільшив відрив від переслідувачів за лідерство до найбільшого в сезоні УПЛ. Що очікує на лідерів далі?

"Шахтар" збільшив відрив від переслідувачів за лідерство до найбільшого в сезоні УПЛ. Що очікує на лідерів далі?

"Шахтар"
"Шахтар". Фото: УПЛ

Календар матчів трьох лідерів чемпіонату України до кінця сезону.

Сезон чемпіонату України з футболу серед чоловіків поступово наближається до розв'язки – триває 24-й тур, тобто завершується третя чверть (75%) усього сезону.

І саме в останніх двох турах одному з клубів вдалося організувати відрив у боротьбі за лідерство, якого ще не було у цьому сезоні УПЛ. Донецький "Шахтар" у весняній частині сезону виграв 7 з семи матчів – 100% набраних очок. Разом з втратами конкурентами очок "Шахтар" не лише очолив таблицю, але й став одноосібним лідером.

Два тури тому "Шахтар" ділив перше місце з "Кривбасом", але з того часу криворіжці зіграли внічию з "Ворсклою" і "Рухом", тоді як донеччани в обох цих команд виграли. Тепер різниця між "Шахтарем" та "Кривбасом" – 4 очки.

Турнірна таблиця УПЛ (боротьба за лідерство після 24 туру)

  1. "Шахтар" (Донецьк) – 52 очки (22 матчі)
  2. "Динамо" (Київ) – 48 очок (22)
  3. "Крибвас" (Кривий Ріг) – 48 очок (24)

Упродовж усього сезону УПЛ і аж до цього моменту різниця між першим і другим місцем не перевищувала три очки. Зараз же "Шахтар" випереджає на 4 і його найближчим суперником є "Динамо", у якого рівна кількість матчів з донеччанами і на два менше, ніж у "Кривбаса".

Календар команд-лідерів до кінця сезону УПЛ

  • "Шахтар": "Зоря" (Гостьова гра, перенесений матч), "Зоря" (Домашня гра), ЛНЗ (Г), "Чорноморець" (Г, перенесена гра), "Чорноморець" (Д), "Динамо" (Д), "Дніпро-1" (Г), "Полісся" (Г)
  • "Динамо": "Минай" (ГМатч відбудеться у Києві, перенесена гра), "Полісся" (Д), "Дніпро-1" (Г), "Верес" (Д, перенесена гра), "Колос" (Д), "Шахтар" (Г), "Кривбас" (Д), "Рух" (Г)
  • "Кривбас": "Чорноморець" (Г), "Металіст-1925" (Д), "Дніпро-1" (Г), "Полісся" (Д), "Динамо" (Г), "Минай" (Д)

До кінця сезону усім трьох претендентам на титул доведеться зіграти проти "Полісся" та "Дніпра-1", причому усі три лідери поїдуть до дніпрян у гості. Зважаючи на те, що "Дніпро-1" відстає від "Кривбаса" на 5 очок і має одну гру в запасі – дніпряни ще можуть втрутитися у боротьбу за топ-3.

Загалом же у "Динамо" та "Шахтаря" залишилося по 5 матчів з командами з топ-8 турнірної таблиці (станом на зараз), зокрема на них очікує і очна гра. У "Кривбаса" – 4 матчі проти команд з верхньої частини таблиці.

На початок