Біатлон: Кубок світу
IBU назвав переможців на звання найкращих біатлоністів сезону за версією фанів: хто переміг

Ліза Віттоцці вперше в кар'єрі виграла Великий кришталевий глобус
Ліза Віттоцці вперше в кар'єрі виграла Великий кришталевий глобус.

Результати голосування фанів.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) оприлюднив результати голосування за звання найкращого біатлоніста та біатлоністки року за версією фанатів. Голосування проводилось онлайн, на офіційному сайті IBU.

У березні завершився сезон Кубка світу з біатлону 2023/24. За його підсумками володарями Великих кришталевих глобусів стали норвежець Йоганнес Бьо та італійка Ліза Віттоцці.

Після завершення останнього етапу Кубка світу у Кенморі IBU запустив голосування на звання найкращого біатлоніста року за версіями фанів. Визначитися серед найкращих можна було впродовж трьох днів.

За результатами голосування Ліза Віттоцці була визнана й найкращою біатлоністкою року, за неї проголосували 40%. А ось у голосуванні за найкращого біатлоніста року переміг Тарьєй Бьо — випередив Йоганнеса Бьо на 17%.

Що відомо про переможців голосування

• Ліза Віттоцці в цьому сезоні отримала перший Великий кришталевий глобус у кар'єрі. Вона стала другою італійкою після Доротеї Вірер, що здобула перемогу в загальному заліку Кубка світу.
  • Також Вітоцці стала єдиною біатлоністкою сезону, що здобула одразу кілька Глобусів: крім Великого виборола два Малі — в індивідуальних гонках та персьютах.
  • На відміну від Віттоцці, Тарьєй Бьо не став переможцем Кубка і володарем Великого кришталевого глобуса. Цей титул здобув Йоганнес Бьо. На рахунку Тарьєя Бьо лише першість в заліку спринтів.