Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Нічого сказати позитивного". "Ліверпуль" повторив свою найбільшу домашню поразку в історії єврокубків

Головний тренер "Ліверпуля" Юрген Клопп у чвертьфіналі Ліги Європи
Юрген Клопп. REUTERS/Molly Darlington

Чим завершився перший чвертьфінальний матч Ліги Європи.

"Ліверпуль" зазнав своєї найбільшої домашньої поразки в історії виступів у єврокубках. Італійська "Аталанта" розгромила "червоних" на їхньому полі в першому матчі 1/4 фіналу Ліги Європи.

"Ліверпуль" перед першим чвертьфіналом вважався головним фаворитом другого клубного євротурніру. Зокрема, портал Opta Analyst віддавав мерсисайдцям 35.2% ймовірності на здобуття трофею.

Попри статус фаворита на "Анфілді", перший матч проти "Аталанти" завершився для підопічних Юргена Клоппа розгромною поразкою — 0:3.

Як пройшов матч

• У перші 45 хвилин "Ліверпуль" більше контролював м'яч, але перший гол забила "Аталанта" — Джанлука Скамакка вразив ближній кут з центра штрафного майданчика.
  • Скамакка став автором дубля в другому таймі, коли замкнув інший фланговий простріл від партнера. Остаточний рахунок на заключних хвилинах основного часу встановив Маріо Пашалич — 3:0.
  • "Ліверпуль" за весь матч завдав п'яти ударів у площину ("Аталанта" — сім). Коефіцієнт очікуваних голів для підопічних Клоппа склав 1.63 м'яча.

Що означає результат першого чвертьфіналу

• 0:3 — повторення найбільшої домашньої поразки "Ліверпуля" в історії виступів у єврокубках.
  • Досі на своєму полі "червоні" поступалися з різницею в три голи лише "Реалу" в Лізі чемпіонів: 0:3 у 2014 році, 2:5 — у 2023-му.
  • П’ята поразка на домашньому стадіоні в єврокубках з моменту призначення Юргена Клоппа на посаду головного тренера команди.
  • У Лізі Європи це найбільша поразка "Ліверпуля" в історії. Дотепер у другому євротурнірі мерсисайдці ніколи не програвали з різницею у понад два голи.

"Ліверпуль" зазнав своєї найбільшої поразки в Лізі Європи. REUTERS/Molly Darlington

Як відреагували на поразку в "Ліверпулі"

Головний тренер Юрген Клопп після гри залишився незадоволений виступом підопічних і очікує на виправлення помилок у наступній грі чемпіонату Англії.

"Нічого сказати позитивного. Мені не сподобалася наша тактична позиція у володінні м’ячем. Ми були скрізь, а отже ніде. Без контрпресингу.

Це була дійсно погана гра, а «Аталанта» зіграла добре і заслужила на перемогу. Чи зможемо ми виграти в Бергамо? Так, якщо добре зіграємо. Чи зможемо ми виграти 3:0? Не знаю. Нам дуже погано, повинно бути погано, коли ми так граємо", – сказав головний тренер в коментарі TNT Sports.

"Я знаю, що хлопці можуть грати в кращий футбол, але вони не зробили цього сьогодні ввечері. Вони повинні відреагувати в неділю [проти «Кристал Пелес» в АПЛ]. Я майже впевнений, що вони це зроблять".

Капітан команди, захисник Вірджил ван Дейк після матчу зазначив, що команда зробила забагато помилок в обороні, а також поступалася в особистих дуелях.

"Поразка 0:3 — це недобре. Ми зробили забагато індивідуальних помилок і нас за це покарали. Їхня система розмітки гравців, вони вигравали свої дуелі 50-50".

"Ми були широко відкриті [в обороні]. Зрештою, це колективна справа. Ми повинні зіграти набагато краще. Боляче. Треба реагувати. Ми собі ускладнили боротьбу, але якщо ви не вірите [в перемогу], то немає сенсу їхати в Італію".

• У чвертьфіналі Ліги Європи "Ліверпуль" грає вперше з 2016 року. У тому сезоні команда дісталася фіналу і поступилася титулом "Севільї" (1:2).
  • Наступний матч "Ліверпуль" зіграє з "Крістал Пелес" у неділю, 14 квітня, в рамках 33-го туру англійської Прем’єр Ліги.
  • Матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги Європи відбудуться у четвер, 18 квітня.