"Досить серйозна травма". Лідер збірної України з дзюдо Халматов пропустить Євро та чемпіонат світу перед Олімпіадою

"Досить серйозна травма". Лідер збірної України з дзюдо Халматов пропустить Євро та чемпіонат світу перед Олімпіадою

Ексклюзивно
Дільшот Халматов, український дзюдоїст
Дільшот Халматов. IJF

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Збірна України з дзюдо визначилася зі складом на один із головних стартів 2024 року — чемпіонат Європи. У нього увійшли 18 дзюдоїстів — по дев'ять серед чоловіків та жінок.

Серед дзюдоїстів, що не потрапили до складу на чемпіонат Європи — Дільшот Халматов, який є одним з головних претендентів на здобуття ліцензії на Олімпіаду-2024. 26-річний спортсмен у 2023 році завоював "срібло" континентальної першості у ваговій категорії 60 кг.

Головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт пояснив причину відсутності Халматова. Це пов'язано з ушкодженням колінного суглоба, якого він зазнав ще на Грендслемі у Тбілісі.

Через травму Халматов пропустить не лише Євро, але й всі подальші старти аж до Олімпіади у Парижі. Зокрема чемпіонат світу-2024, який відбудеться 19-23 травня в Абу-Дабі.

"Халматов травмований, буде відновлюватися. Гадаю, що до Олімпіади виступати ніде не буде, лише там. Ліцензію він не втратить, єдине що — пошкодження колінного суглоба, досить серйозна травма. Але лікарі роблять обнадійливі прогнози, що наприкінці травня — початку червня може відновитися та повернутися до тренувань. Але ризикувати та брати участь на змаганнях перед Олімпіадою він вже не буде", — сказав Дуброва.

Cтаном на зараз, Халматов перебуває на восьмому місці в олімпійському рейтингу вагової категорії до 60 кг. Також у "ліцензійній зоні" перебуваєЗгідно з правилами відбору, у кожній вазі країна претендує лише на одну ліцензію. інший українець, Артем Лесюк – він 25-й.

Крім чемпіонатів світу та Європи, Халматов пропустить ще Гран-прі у Душанбе (3-5 травня) та Грендслем у Казахстані (10-12 травня). На них також розігруватимуться рейтингові очки — закриття кваліфікаційного списку на Олімпіаду-2024 відбудеться 23 червня.

З початку 2024 року Халматов виступив на чотирьох стартах: на Грендслемах у Парижі, Баку та Тбілісі, а також на Гран-прі в Лінці. Саме в Австрії український дзюдоїст здобув наразі єдину медаль у сезоні — став бронзовим призером.

Хто такий Дільшот Халматов?

  • 26-річний український дзюдоїст, представник Києва.
  • "Срібло" на Євро-2023 — єдина медаль у кар'єрі Халматова на рівні світових чи континентальних першостей.
  • Єдине "золото" у кар'єрі на дорослих змаганнях Халматов виборов на Гран-прі у Загребі, що відбувся у 2023 році.
  • В олімпійському рейтингу у вазі 60 кг Халматов займає восьме місце.
На початок