Україна U19 вибула до другого дивізіону у відборі жіночого Євро з футболу

Молодіжна збірна України з футболу серед жінок у відборі Євро-2024.
Збірна України з футболу WU19. Фото: УАФ

У другому раунді "синьо-жовті" зазнали трьох поразок.

Збірна України не зуміла відібратися на жіночий чемпіонат Європи з футболу у віковій категорії U19. У заключному турі "синьо-жовті" розгромно поступилися Норвегії — 0:5.

Українки розпочинали нинішній відбір у дивізіоні В. З трьома перемогами збірна кваліфікувалася до еліти перед другим раундом, в якому розігрувалися путівки на континентальну першість.

У квітні підопічні Наталії Ігнатович програли Франції (0:2), а згодом мінімально поступилися одноліткам із Чехії (0:2). Шанси посісти перше місце команда втратила достроково.

Найбільшої поразки у кваліфікації українкам завдала Норвегія. Двічі м'яч опинився у воротах Варвари Новікової протягом стартових 19 хвилин, у другому ж таймі норвежки забили ще тричі.

Матч Україна — Норвегія мав ключове значення у визначенні дивізіону "синьо-жовтих" на відбір наступного Євро U19. Посівши останнє місце в групі, українки розпочнуть кваліфікацію чемпіонату-2025 у другому дивізіоні.

Група А4. Підсумкова турнірна таблиця

1. Франція — 9 очок (3 матчі), 8:0 (різниця голів)
  2. Норвегія — 6 (3), 9:1
  3. Чехія — 3 (3), 1:9
  4. Україна — 0 (3), 0:8

Француженки в останньому турі розгромили Чехію (5:0) та кваліфікувалися на Євро з першого місця в групі. У трьох останніх розіграшах команда незмінно діставалася щонайменше півфіналів.

Фінальна частина цьогорічного Євро U19 серед жінок стартує 14 липня у Литві. Звання чинних чемпіонок відстоюватиме команда Іспанії.