Україна здобула три медалі у перший день фіналів на Кубку світового виклику зі спортивної гімнастики в Осієку

Україна здобула три медалі у перший день фіналів на Кубку світового виклику зі спортивної гімнастики в Осієку

Український гімнаст Ілля Ковтун, спортивна гімнастика
Ілля Ковтун. DOBRO World Cup Osijek

Наразі єдине "золото" в активі Іллі Ковтуна.

Україна виграла три медалі у перший день фіналів другого етапу Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики 2024 року. Змагання проходять у хорватському Осієку.

Перший етап Кубка світового виклику-2024 минув у кінці березня в турецькій Анталії. Україна здобула на ньому чотири нагороди: одне "срібло" та дві "бронзи" виборов Радомир Стельмах, одне "срібло" — Володимир Костюк.

До складу України на етап в Осієку потрапив лідер чоловічої збірної Ілля Ковтун, який у минулому сезоні здобув на змаганнях у Хорватії "золото" (паралельні бруси) та "бронзу" (кінь). Окрім Ковтуна, до заявки України на другий поспіль етап Кубка виклику увійшли Анна Лащевська та Поліна Д'яченко.

Як українці виступили у перший день фіналів в Осієку

  • Перший фінал на етапі в Осієку пройшов у вільних вправах. Ілля Ковтун пробився у вісімку найкращих з третього місця у кваліфікації (13.850 бала).
  • За свій виступ у фіналі Ковтун отримав оцінку у 14.400 бала. З цим результатом українець посів перше місце та завоював золоту медаль.
  • У вправах на паралельних брусах Ковтун став другим у кваліфікації (14.650). У фіналі він покращив свій результат, заробивши 15.350 бала, однак у боротьбі за золоту медаль поступився німцю Лукасу Даузеру (15.550) та здобув "срібло".
  • У жіночих змаганнях Анна Лащевська і Поліна Д'яченко вийшли у фінал на різновисоких брусах з другого та п'ятого місць відповідно. У вирішальному раунді Лащевська у підсумку виграла "бронзу", заробивши 13.200 бала, а Д'яченко стала шостою (12.566).

У неділю, 7 квітня, в Осієку відбудуться п'ять заключних фіналів. Ілля Ковтун побореться за медаль у вправах з кільцями, Анна Лащевська виступить у вільних вправах та вправах на колоді, Поліна Д'яченко — у вільних вправах.

Що відомо

  • У 2023 році Україна здобула на Кубку світового виклику 17 медалей, з них вісім — золотих. В активі Анни Лащевської було три нагороди найвищого ґатунку.
  • Чоловіча збірна України готується до першого великого старту року у спортивній гімнастиці — Євро-2024, яке пройде з 24 до 28 квітня. До складу "синьо-жовтих" увійшов Ілля Ковтун.
  • Україна здобула дві ліцензії на Олімпіаду-2024 зі спортивної гімнастики: одну чоловічу командну та одну жіночу (Анна Лащевська), обидві — за підсумками ЧС-2023.
На початок