"Клуб не забезпечив безпеку". Екстренер "Динамо" Хацкевич зазнав нападу в Польщі під час тренування команди: що сталося

"Клуб не забезпечив безпеку". Екстренер "Динамо" Хацкевич зазнав нападу в Польщі під час тренування команди: що сталося

Білоруський тренер "Заглембє Сосновець" Олександр Хацкевич.
Аляксандр Хацкевич. Фото: Zagłębie Sosnowiec

Білорус від початку року очолює "Заглембє" з другого дивізіону.

Колишній тренер "Динамо" Аляксандр Хацкевич зазнав нападу під час тренування польського "Заглембє". Інформацію про перерване заняття команди підтверджує офіційний сайт клубу.

Хацкевич очолює команду другого польського дивізіону від початку 2024 року. Під керівництвом білоруса "Заглембє" провів шість офіційних поєдинків: зазнав чотирьох поразок та двічі зіграв унічию.

За два дні після останньої поразки — в чемпіонаті від "Катовіце" (0:4) — на базі команди відбувся інцидент за участю великої групи невідомих осіб, що нібито здійснили напад на головного тренера Хацкевича.

Що сталося

  • У середу, 3 квітня, польський портал Meczyki.pl повідомив, що група хуліганів з'явилася на тренуванні "Заглембє". За даними журналістів, Хацкевич унаслідок інциденту зазнав удару в обличчя.
  • У коментарі для видання "Спорт-Експрес" Хацкевич заперечив, що зазнав будь-яких ушкоджень. З невідомими, за словами тренера, комунікували місцеві футболісти.
"Гравці та представники тренерського штабу вийшли на тренування — і на нас накинулася група невідомих молодиків. Усі були в балаклавах. Чоловіків 30-40 — точно не рахував, скільки їх було. Вискочили на поле та поводилися дуже агресивно. Намагалися тиснути фізично", — пояснив білорус.

"[Хотіли побити?] Певно, що так. Однак минулося. Більшість тренерів та майже всі гравці команди оперативно покинули поле. Місцеві футболісти, поляки, залишилися та вели з цими хлопцями якийсь діалог. [...] Були якісь претензії".

"Ні синців, ні подряпин [не отримав]. Усе добре. Після того, як ця група залишила базу, ми повернулися на поле та провели тренування. Завершили його в хорошому гуморі".

  • За підсумками інциденту Хацкевич пояснив, що клуб зі свого боку не вжив жодних заходів, щоб завадити невідомим перервати тренування.
"Найбільше мене обурило те, що ми й досі не можемо зв'язатися з президентом. Як так могло статися, що на команду напали на базі? Чому клуб взагалі ніяк не забезпечив безпеку гравцям і тренерам?"
  • Подіям 3 квітня передувала пресконференція Хацкевича після поразки від "Катовіце". Тренер заявив, що гравці самі визначали стратегію на матч, поки той перебував "за дверима роздягальні".
"Футболісти мусять розуміти, що також відповідальні за результат, як і я. [...] Я сказав гравцям: якщо хтось не хоче, вони можуть не виходити на поле", — наводить слова тренера Sport.pl.
  • Зрештою, "Заглембє" в заяві на сайті клубу анонсував кадрові рішення — про них оголосять протягом однієї доби. Чи йдеться про майбутнє Хацкевича в команді, у зверненні не уточнили.
  • За даними Meczyki.pl, клуб вже ухвалив рішення про завершення співпраці з Хацкевичем. На посаді його має змінити 45-річний польський тренер Марек Сагановські.
"Клуб не забезпечив безпеку". Тренування клубу Олександра Хацкевича в Польщі перервали невідомі в балаклавах
Аляксандр Хацкевич (ліворуч). Фото: Zagłębie Sosnowiec

Хто такий Аляксандр Хацкевич

  • 50-річний білоруський тренер, що очолює "Заглембє" із Сосновця в чемпіонаті Польщі.
  • У 2017-2019 роках був головним тренером київського "Динамо", з яким двічі виграв Суперкубок України.
  • У 2010-2011 роках — асистент у тренерському штабі Юрія Калитвинцева та Мирона Маркевича в національній збірній України.
  • Колишній тренер збірної Білорусі. Після відставки з "Динамо" працював у чемпіонатах Росії ("Ротор", 2019-2021) та Кіпру ("Карміотісса", 2022).
На початок