Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Федерація біатлону визначилася з тренерами збірних України на наступний сезон: хто має очолити команди

Федерація біатлону визначилася з тренерами збірних України на наступний сезон: хто має очолити команди

Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц.
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Офіційно нових тренерів презентують на пресконференції 9 квітня.

Президент Федерації біатлону України Іван Крулько визначився з кандидатурами тренерів чоловічої та жіночої збірних з біатлону перед сезоном 2024/25, ідеться на сторінках ФБУ в соцмережах.

Після завершення співпраці з Юраєм Санітрою, що з 2016 року очолював чоловічу команду України, очікується, що команду до завершення олімпійського циклу готуватиме Надія Бєлова.

На посаді тренера жіночої збірної пропонується зберегти Миколу Зоца, який провів з командою сезон 2023/24.

Кандидатури Бєлової та Зоца перед сезоном 2024/25 винесуть на розгляд президії Федерації біатлону України. Тренерський штаб обох команд презентують на підсумковій пресконференції у вівторок, 9 квітня.

Саме Зоца пов'язували із поверненням до чоловічої команди замість Юрая Санітри. Перспективи поєднання двох посад перебували "на рівні розмов", розповідав тренер у ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Надія Бєлова, чемпіонка світу-1986, в разі затвердження на чолі збірної України працюватиме з чоловічою командою вперше від 2016 року, коли поступилася посадою Санітрі. Відтоді до 2019 року працювала тренеркою жіночої збірної Польщі.

Серед іншого, Бєлова готувала жіночу команду до Олімпіади-2014, де четвірка українок здобула "золото" естафети, а Віта Семеренко додала "бронзу" спринтерської гонки.

Микола Зоц вперше очолив жіночу збірну перед сезоном 2023/24, який "синьо-жовті" завершили дев'ятими в Кубку націй. Дебютантка Кубка світу Христина Дмитренко показала топрезультат збірної на ЧС-2024 — восьма в індивідуальній гонці.

Натомість чоловіча збірна України завершила сезон поза топ-10 Кубка націй і втратила одну квоту в особистих гонках у сезоні 2024/25 — зможе виставляти не більше чотирьох біатлоністів.

На початок