"Я теж не промах". 16-річна Анна Максименко здолала лідерок збірної та виграла чемпіонат України з фехтування на шпагах

Ексклюзивно
Анна Максименко - чемпіонка України з фехтування на шпагах
Анна Максименко - чемпіонка України з фехтування на шпагах. Федерація фехтування України/Павло Кубанов

Ексклюзивний коментар чемпіонки України для Суспільне Спорт після виграшу.

Чемпіонат України з фехтування – головний національний старт сезону. У 2024 році в одному місці проходять змагання усіх видів зброї, а участь беруть усі лідери збірної України.

Приїхали, зокрема, на національну першість і представниці команд, що завоювали олімпійські ліцензії у шаблі та шпазі. Серед шпажисток фаворитками на чемпіонаті України можна було назвати Владу Харькову, Джоан Фейбі Бежуру та Олену Кривицьку – саме вони є основною трійкою збірної.

Але зрештою до подіуму дісталася лише Харькова – вона задовольнилася "бронзою". Кривицька вибула ще на стадії 1/8 фіналу, а от Бежуру та Харькову у підсумку здолала майбутня чемпіонка.

"Золото" виграла 16-річна львів'янка Анна Максименко – лідерка юніорського світового рейтингу у шпазі, чемпіонка Європи-2024 (U20). На чемпіонаті України-2024 Максименко не програла жодного бою і здобула 10 перемог.

У фіналі Анна Максименко здолала Дар'ю Варфоломеєву
У фіналі Анна Максименко здолала Дар'ю Варфоломеєву. Федерація фехтування України/Павло Кубанов
"Наші дівчата – молодці, адже дуже складно отримати ліцензію на Олімпіаду в команді. Вони вміють фехтувати, вони топові спортсменки, але не завжди всім вдається вигравати. Таке життя. Ну і плюс, я теж не промах, як на мене", – сказала Анна Максименко в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після виграшу.

Шлях Анни Максименко до "золота" чемпіонату України-2024 (шпага, індивідуальні змагання)

• Груповий етап – 5 перемог (100%), 5-й рейтинг посіву в плей-оф
  • 1/16 фіналу – 15:10 (проти Анни Сіденко)
  • 1/8 фіналу – 15:14 (проти Аліни Дмитрук)
  • 1/4 фіналу – 15:9 (проти Джоан Фейбі Бежури)
  • 1/2 фіналу – 15:12 (проти Влади Харькової)
  • Фінал – 15:11 (проти Дар'ї Варфоломеєвої)

Для Максименко – це уже не перше "золото" чемпіонату України, адже вона два роки поспіль вигравала командні змагання. Та оскільки в особистих раніше високих результатів не було, то ще перед стартом налаштовувалася на боротьбу.

"Хотілося перший раз в житті потрапити вже на дорослих змагання в четвіркуДійти до півфіналу, тобто автоматично стати призеркою змагань. – з такою думкою фехтувала. А вийшла не тільки у четвірку. Для мене це якийсь новий початок мого фехтування, бо я побачила, що можу фехтувати і серед дорослих. Остаточно бачу, що з добрим налаштуванням і підготовкою до змагань все можливо. І вік не настільки важливий", – резюмувала Максименко.

Попри зустрічі з двома лідерками збірної – Бежура є переможницею Європейських ігор, Харькова є чемпіонкою Європи-2022, – 16-річна Максименко назвала найважчим психологічно інший бій. Хоча й відзначила окремо складність фехтування проти фізично сильніших збірниць.

"Психологічне переживання було найбільше за бій в 1/8 фіналу, бо я фахтувала зі своєю подругою [Аліною Дмитрук]. Ми в одній команді фахтуємо серед кадеток, юніорок, проводимо час разом, тренуємося в одному залі. Це, напевно, більш ментально було складно. А загалом найскладніші бої були, хоч і за рахунком, напевно, не скажеш – з Фейві і з Владою. Фізично найскладніше було. Бо вони вже дорослі, "фізуха" в них така теж серйозна. Ну, я витримала", – підсумувала чемпіонка України.

З сезону 2008/09 (відтоді є офіційна інформація на сайті Федерації фехтування України) Максименко стала наймолодшою чемпіонкою України з фехтування на шпагах. Вона перевершила показник Ксенії Пантелєєвої, яка у 2011 році у віці 17 років виграла "золото".