Українець Олексій Середа визнаний найкращим стрибуном у воду 2023 року за версією European Aquatics

Українець Олексій Середа визнаний найкращим стрибуном у воду 2023 року за версією European Aquatics

Український стрибун у воду Олексій Середа на чемпіонаті світу-2024.
Олексій Середа. Фото: Hassan Ammar/AP Photos

В минулому сезоні стрибун здобував медалі Євро, чемпіонату та Кубка світу.

18-річний українець Олексій Середа визнаний найкращим стрибуном у воду 2023 року за версією European Aquatics. Підсумки номінації оприлюднили на офіційному сайті організації.

Переможця обирали шляхом голосування. Судді складались з трьох категорій: уболівальники, члени European Aquatics і технічний комітет.

За українського спортсмена проголосувала левова частка усіх трьох категорій — федерації та громадськість віддали йому 44% та 41% відповідно. У 2022 році Олексій також був номінований European Aquatics Awards і посів тоді друге місце.

Олексій Середа у 2023 році: головні результати

  • Став дворазовим чемпіоном Європи в рамках третіх Євроігор у Жешуві: в синхронних стрибках з 10-метрової вишки та у командних змаганнях.
  • Завоював "срібло" в синхронних стрибках з 10-метрової вишки на чемпіонаті світу з водних видів спорту у Фукуоці.
  • У сезоні-2023 здобув чотири медалі етапів Кубка світу, зокрема особисте "срібло" в суперфіналі особистих змагань з 10 метрів.

Олексій Середа: що відомо

  • На чемпіонаті світу-2024 з водних видів спорту здобув історичну "бронзу" (10 метрів). Також у Досі з Кірілом Болюхом посів третє місце у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.
  • За підсумками ЧС-2023 Середа здобув дві ліцензії на Олімпійські ігри-2024: в особистих змаганнях та синхроні з 10 метрів.
  • Олексій Середа дебютував на олімпійському рівні в Токіо-2020. Посідав шості місця в особистому і синхронному (з Олегом Сербіним) турнірах.
На початок