Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Юрай Санітра більше не буде головним тренером чоловічої збірної України з біатлону

Юрай Санітра більше не буде головним тренером чоловічої збірної України з біатлону

Ексклюзивно
Головний тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра.
Юрай Санітра. Фото: Суспільне Спорт

Тренер працював з командою з 2016 року.

Чоловіча збірна України з біатлону отримає нового тренера — Юрай Санітра не продовжить очолювати команду в наступному сезоні. Про це Суспільне Спорт повідомили джерела всередині команди.

Одна з причин рішення про припинення співпраці полягає у незадоволенні деяких біатлоністів роботою зі словацьким тренером. Хто буде новим тренером чоловічої збірної України — поки невідомо.

Суспільне Спорт зверталося за коментарем до Юрая Санітри, однак тренер відмовився від коментаря. На момент публікації матеріалу офіційного коментаря від керівництва Федерації біатлону України немає.

Юрай Санітра очолив чоловічу збірну України у 2016 році, з того часу був старшим тренером команди "А". Один сезон він також очолював і жіночу команду, а останній рік був головним тренером усього чоловічого біатлону України.

Після завершення сезону 2023/24 на Кубку світу чоловіча збірна України втратила одну квоту на наступний змагальний рік, фінішувавши поза топ-10 у заліку Кубка націй.

За підсумками сезону 2022/23, коли Санітра став відповідати за всі чоловічі команди України, роботу з тренером планували до завершення олімпійського циклу Ігор-2026.

"Домовилися із Санітрою, що він працює цей олімпійський цикл — після Олімпіади-2026 зробимо аналіз і будемо приймати рішення. Але я точно можу сказати, що до Олімпіади, якщо нічого не відбудеться надзвичайного, Юрай Санітра працюватиме з чоловічою командою", – казав Іван Крулько у квітні 2023 року.

Головні досягнення Юрая Санітри на чолі збірної України

  • Від сезону 2016/17 чоловіча команда України здобула дві нагороди на рівні Кубка світу — "срібло" естафети (2019/20) та "бронзу" Сергія Семенова в індивідуальній гонці (2016/17).
  • П'ять разів чоловіча команда завершувала сезон у топ-10 Кубка націй, зокрема ставала шостою (2016/17).
  • У 2019 році Дмитро Підручний вперше став чемпіоном світу з біатлону в гонці переслідування.
  • У сезоні 2020/21 жіноча збірна України під керівництвом Санітри здобула три медалі: два "срібла" Юлії Джими на Кубку світу та "бронзу" естафети ЧС-2021.
На початок