Новий чемпіон світу та історичний стрибок на 16 позицій. Як пройшов заключний день ЧС-2024 з фігурного катання

Новий чемпіон світу та історичний стрибок на 16 позицій. Як пройшов заключний день ЧС-2024 з фігурного катання

Ілья Малінін, Юма Кагіяма та Адам Сяо Хім Фа на подіумі ЧС-2024 з фігурного катання.
Подіум чоловічого турніру ЧС-2024 з фігурного катання. Фото: Mert Alper Dervis/Anadolu via Getty Images

Всі призери та результати України на світовій першості в Канаді.

У канадському Монреалі завершився останній змагальний день чемпіонату світу-2024 з фігурного катання. Чемпіонів світу визначили в особистому турнірі серед чоловіків та парах у танцях на льоду.

У змаганнях серед чоловіків до довільної програми відібралися топ-24 фігуристи за підсумками короткого сегменту. Лідером до вирішальних стартів підходив японець Шома Уно (107.72 бала), натомість українець Іван Шмуратко став у короткій програмі 33-м.

У танцях на льоду перед довільною програмою лідирували чинні чемпіони світу — пара Медісон Чок та Евана Бейтса зі США (90.08 бала). Українці Марія Голубцова та Кирил Бєлобров завершили змагання після ритмічного танцю на 26-й сходинці.

Як пройшли змагання серед чоловіків?

 • Дебютний титул чемпіона світу здобув американець Ілья Малінін, що надолужив дві позиції після короткої програми. У довільній програмі 19-річний фігурист заробив 227.79 бала — це новий світовий рекорд.
 • Для США "золото" Малініна стало першим серед чоловіків на чемпіонатах світу за три роки. Останнім американцем, що тріумфував на цьому рівні, з 2021 року залишався Нейтан Чен.
 • Інший рекорд міжнародних топзмагань підкорив француз Адам Сяо Хім Фа. У Монреалі він здобув "бронзу" — свою дебютну нагороду на чемпіонатах світу.
 • Рекорд 23-річного француза полягає у кількості надолужених позицій — після короткої програми чинний чемпіон Європи посідав лише 19-ту сходинку із доробком у 77.49 бала.
 • Стрибок на 16 позицій — найбільший в історії Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи та чотирьох континентів, підраховує SkatingScores. Сяо Хім Фа покращив власний рекорд (13 місць) від Євро-2020, який завершив без нагород — 11-те місце.
 • У своєму довільному виступі Адам виконав заборонений бекфліп (сальто назад) — француз вже робив це на "золотому" Євро-2024. Зняття двох балів не завадило фігуристові фінішувати на подіумі із "бронзою" — першою медаллю Франції серед чоловіків на чемпіонатах світу за 14 років.
 • Втретє в кар'єрі "срібло" світової першості здобув японець Юма Кагіяма. Олімпійський віцечемпіон Пекіна-2022 програв Малініну понад 24 бали після двох програм, натомість зберігши комфортну перевагу над Сяо Хім Фа у 25.26 бала.

ЧС-2024. Фігурне катання — чоловіки

 1. Ілья Малінін (США) — 333.76 бала
 2. Юма Кагіяма (Японія) — 309.65
 3. Адам Сяо Хім Фа (Франція) — 284.39

Як пройшли змагання в танцях на льоду?

 • Другий поспіль титул чемпіонів світу в дисципліні вибороли американці Медісон Чок та Еван Бейтс. Цього року відставання від другої сходинки склало 2.52 бала (у 2023-му — 6.16).
 • Для Сполучених Штатів це четверте "золото" чемпіонатів світу в танцях на льоду. Американці також закріпилися на чолі історичного рейтингу найтитулованіших націй світової першості — ювілейні 60 золотих нагород за підсумками ЧС-2024 у всіх дисциплінах.
 • Місцями на подіумі після минулого року "обмінялися" тандеми з Канади (Пайпер Гіллес та Поль Пуарʼє) та Італії (Шарлен Гіньяр та Марко Фаббрі) — друга й третя сходинки відповідно.

ЧС-2024: усі призери

 • Чоловіки: 1. Ілья Малінін (США), 2. Юма Кагіяма (Японія), 3. Адам Сяо Хім Фа (Франція)
 • Жінки: 1. Каорі Сакамото (Японія), 2. Ізабо Левіто (США), 3. Кім Чхе Йон (Республіка Корея)
 • Спортивні пари: 1. Діанна Стеллато-Дудек / Максим Дешам (Канада), 2. Ріку Міура / Рюїчі Кіхара (Японія), 3. Мінерва Фаб'єнн Газе / Нікіта Володін (Німеччина)
 • Танці на льоду: 1. Медісон Чок / Еван Бейтс (США), 2. Пайпер Гіллес / Поль Пуарʼє (Канада), 3. Шарлен Гіньяр / Марко Фаббрі (Італія)

Усі результати України на ЧС-2024

На початок