Загальний залік Кубка світу зі скелетону: як українці завершили рекордний сезон в історії збірної

Загальний залік Кубка світу зі скелетону: як українці завершили рекордний сезон в історії збірної

Український скелетоніст Владислав Гераскевич на Кубку світу у Вінтерберзі, Німеччина.
Владислав Гераскевич. Фото: Patrick Goosen/BSR Agency/Getty Images

Вперше одразу троє скелетоністів України взяли участь в етапах 2023-2024 років.

На Кубку світу зі скелетону офіційно завершився сезон 2023/24. Останній, восьмий етап змагального року відбувся в американському Лейк-Плесіді.

Упродовж сезону Україну вперше на рівні Кубка світу представляли троє скелетоністів. Крім лідера збірної Владислава Гераскевича, що проводив у серії свій сьомий сезон, у змаганнях дебютували Ярослав Лавренюк і Владислав Клименко.

Як виступили на Кубку світу скелетоністи України

 • Вшосте поспіль у топ-20 загального заліку сезон завершив Владислав Гераскевич. Українець пропустив один етап — у німецькому Альтенберзі — і набрав у решті стартів 828 балів.
 • Найрезультативнішим для Гераскевича став заключний етап сезону в Лейк-Плесіді. Четверте місце у фінішному протоколі — новий рекорд України в цьому спорті — додало йому 192 залікові бали.
 • Інший рекорд за відсутності Гераскевича в Альтенберзі встановив 15-річний Владислав Клименко — став наймолодшим учасником Кубка світу в історії. У своєму дебютному старті цього рівня українець посів 34-те місце.
 • Ярослав Лавренюк у дебютному сезоні такого рівня проїхав чотири етапи Кубка світу й заробив 109 балів. Його перший фініш у топ-25 в американському Лейк-Плесіді приніс українцеві рекордні 45 очок.

Результати українських скелетоністів

 • Владислав Гераскевич — 828 очок (7 етапів) — 18-те місце
 • Ярослав Лавренюк — 109 очок (4 етапи) — 35-те місце
 • Владислав Клименко — 12 очок (1 етап) — 46-те місце
Скелетоніст збірної України Ярослав Лавренюк
Ярослав Лавренюк. Фото: IBSF

Хто виграв залік Кубка світу зі скелетону

 • Найкращим скелетоністом сезону став британець Метт Вестон, який вдруге поспіль оновив особистий рекорд у заліку серії: минулого сезону чемпіон світу-2023 був другим.
 • Вестон протягом сезону здобув лише одне "золото" — етапу в австрійському Інсбруці. Натомість найбільше перемог має китаєць Чжен Інь, що виграв три останні етапи серії поспіль — з урахуванням решти результатів цього вистачило для третього місця.
 • Двох скелетоністів у топ-3 загального заліку розділив минулорічний чемпіон Крістофер Гротгер. Німець поступився лідерством лише на останньому етапі в Лейк-Плесіді, де фінішував поза топ-10 — 17-те місце.

Кубок світу 2023/24: топ-5 загального заліку

 1. Метт Вестон (Велика Британія) — 1523 очки
 2. Крістофер Гротгер (Німеччина) — 1494
 3. Чжен Інь (Китай) — 1453
 4. Юнг Син Гі (Республіка Корея) — 1269
 5. Маркус Ваятт (Велика Британія) — 1254

Що відомо

 • Особистим рекордом Владислава Гераскевича в загальному заліку Кубка світу залишається дев'яте місце за підсумками сезону 2018/19.
 • На чемпіонаті світу-2024 Гераскевич посів 10-те місце, оновивши власний національний рекорд України.
 • 16-річний Ярослав Лавренюк від початку 2024 року вперше в кар'єрі став призером юніорського чемпіонату світу ("бронза") та зимових юнацьких Олімпійських ігор ("срібло").
На початок