"Якісь американські гірки". Норвежка Опсет встановила світовий рекорд серед жінок за дальністю стрибка з трампліна

"Якісь американські гірки". Норвежка Опсет встановила світовий рекорд серед жінок за дальністю стрибка з трампліна

Сільє Опсет
Сільє Опсет. Фото: Darko Bandic/AP Photos

Як це було.

Норвезька спортсменка Сільє Опсет встановила світовий рекорд серед жінок за дальністю стрибка з трампліна. Це сталось на етапі серії RawAir в норвезькому Вікерсунді у змаганнях на польотному трампліні.

24-річна Опсет змагається на Кубку світу з 2015 року. Її особистий рекорд у загальному заліку — четверте місце у сезоні 2020/21, а на Кубку світу 2023/24 вона наразі здобула дві перемоги на етапах у Віллінгені та Осло на великому трампліні.

У Вікерсунді Опсет виконала тренувальний стрибок на 236.5 метра при особистому рекорді у 215.5 м. Однак норвежка не зуміла вдало приземлитись та зламала ніс — їй надали допомогу лікарі.

Вже під час основного етапу Опсет у першій спробі стрибнула на 203 метри, посівши проміжне друге місце. А у другому раунді виконала стрибок на 230.5 метра та встановила новий світовий рекорд.

Опсет перевершила досягнення словенки Еми Клинець, встановлене у 2023 році — 226 метрів. Норвежка стала першою в історії стрибункою з трампліна, що перелетіла 230 метрів.

Попри рекордний стрибок, Опсет не виграла етап у Вікерсунді — за сумою балів її випередила інша норвежка, Ейрін Марія Квандаль.

"Ох, це був неймовірний ранок. Якісь американські гірки, але це так шалено весело, у мене немає слів. Я була сповнена рішучості піднятися і знову стрибнути після того, як приземлилася на ніс у тренувальному раунді. Пишаюся тим, що можу зробити такий стрибок", — сказала Опсет після встановлення рекорду.

На етапі у Вікерсунді національний рекорд України встановив Євген Марусяк — стрибнув у кваліфікації на 223 метри.

Хто така Сільє Опсет

  • 24-річна норвезька стрибунка з трампліна.
  • Здобула сім особистих перемог на рівні Кубка світу, дві з них — у нинішньому сезоні.
  • Віцечемпіонка (2021) та бронзова призерка (2019, 2021) чемпіонату світу у командних змаганнях.
  • Володарка нового світового рекорду за дальністю стрибка з трампліна серед жінок — 230.5 метра.
На початок