Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Плакала, наче маленька дівчинка". Італійка Ліза Віттоцці вперше у кар'єрі виграла Великий кришталевий глобус з біатлону

"Плакала, наче маленька дівчинка". Італійка Ліза Віттоцці вперше у кар'єрі виграла Великий кришталевий глобус з біатлону

Ліза Віттоцці
Ліза Віттоцці.

Випередила Тандреволл за підсумками заключного етапу.

Італійська біатлоністка Ліза Віттоцці стала володаркою Великого кришталевого глобуса сезону 2023/24. Сталося це за підсумками останньої гонки сезону — масстарту на етапі Кубка світу в Кенморі.

Перед заключним етапом Кубка світу загальний залік очолювала норвежка Інгрід Тандреволл, яка випереджала Віттоцці на 73 очки. Однак у Кенморі італійка вийшла на перше місце завдяки перемогам у спринті та персьюті.

У масстарті Віттоцці посіла лише 21-шу сходинку, однак Тандреволл за такої умови мала вигравати гонку, щоб фінішувати першою у сезоні. Натомість норвежка стала лише восьмою і у підсумку посіла третє місце у заліку, поступившись ще й переможниці масстарту Лу Жанмонно з Франції.

29-річна Ліза Віттоцці уперше в кар'єрі виграла Великий кришталевий глобус. Вона стала другою італійкою після Доротеї Вірер, що здобула перемогу в загальному заліку Кубка світу. Вірер виграла два титули у 2019 та 2020 роках.

У нинішньому сезоні Віттоцці виграла чотири особисті "золота" Кубка світу та сім нагород загалом. Італійка здобула два Малі кришталеві глобуси — в індивідуальних гонках та персьютах.

"Сьогодні було дуже важко, але в кінці я плакала, наче маленька дівчинка. Це чудовий, емоційний день для мене, і я буду насолоджуватися цим моментом, — відзначила Віттоцці після масстарту. — В останні роки мої результати були як американські гірки, а зараз я на вершині світу. Пишаюся собою за досягнення цієї мрії, я боролася, щоб її здійснити, і тепер це стало реальністю".

Серед українок найкращий результат у загальному заліку показала Юлія Джима — 24-те місце. Загалом очки у сезоні Кубка світу набрали п'ять українських біатлоністок.

Підсумковий жіночий залік Кубка світу 2023/24: топ-5 та українки

 1. Ліза Віттоцці (Італія) — 1091 очко
 2. Лу Жанмонно (Франція) — 1068
 3. Інгрід Тандреволл (Норвегія) — 1044
 4. Жюстін Бреза-Буше (Франція) — 1025
 5. Жюлія Сімон (Франція) — 994

...

 • 24. Юлія Джима (Україна) — 283
 • 35. Анастасія Меркушина (Україна) — 179
 • 41. Ірина Петренко (Україна) — 149
 • 57. Христина Дмитренко (Україна) — 63
 • 94. Анна Кривонос (Україна) — 1

Що відомо

 • Окрім Віттоцці, Малі кришталеві глобуси у сезоні 2023/24 виграли Інгрід Тандреволл (спринти) та Лу Жанмонно (масстарти).
 • Володарем Великого кришталевого глобуса у чоловіків за підсумками сезону 2023/24 достроково став норвежець Йоганнес Бьо.
 • Програму Кубка світу з біатлону 2023/24 закриє чоловічий масстарт, який пройде у неділю, 17 березня (початок — о 23:20 за Києвом). Українці у гонку не відібралися.
На початок