Ігри Нескорених
50 медалей і рекорд Ігор воїнів: як завершився п'ятий день змагань Повітряних сил США для українських ветеранів

Забіг за участю українця Алана Болієва на змаганнях Повітряних сил США
Забіг за участю українця Алана Болієва (другий ліворуч) на змаганнях Повітряних сил США. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

Результати України в легкій атлетиці.

У п'ятий день змагань Повітряних сил і морської піхоти США (United States Air Force and Marine Corps Trials), що тривають в американському Лас-Вегасі, Україна взяла участь у перших дисциплінах легкої атлетики.

Військовослужбовці й ветерани, які зазнали поранень, змагалися в бігові на різні дистанції. "Синьо-жовті" впродовж дня здобули 14 медалей.

Як виступили українці

Двоє українців — поліцейський МВС Алан Болієв та нацгвардієць Ігор Панчук — тричі перемагали у своїх забігах. Болієв фінішував першим на дистанціях 100, 800 і 1500 м у категорії 6.0 (без видимих поранень), а Панчук здобув "золото" на 100, 200 і 400 м у категорії 5.5L (порушення нижньої кінцівки).

Щобільше, на 400-метрівці Ігор Панчук встановив рекорд Ігор воїнів (Warrior Games), на які й проходить відбір під час турніру Повітряних сил і морської піхоти. Українець першим в історії подібних змагань вибіг з однієї хвилини, показавши час 57.52 с. Попередній рекорд становив 1:13 хв.

По переможному дублю оформили військовослужбовці ЗСУ Герман Золотарьов, який був найшвидшим на 800 і 1500 м серед учасників з ампутованою верхньою кінцівкою (5.0), та Василь Барилюк, якому підкорилися спринтерські дистанції: 100 і 200 м у категорії 4.0 (ампутована нижня кінцівка).

Герман Золотарьов на змаганнях Повітряних сил США, Ігри нескорених
Герман Золотарьов після забігу на змаганнях Повітряних сил США. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

На 800-метрівці 5.5L "золото" також виборов військовий СБУ Юрій Павлік. Крім того, з трьома нагородами змагальний день завершив боєць Національної гвардії Сергій Кіяшко. У нього — два "срібла" та "бронза".

Усі медалі України на змаганнях Повітряних сил США в легкій атлетиці (біг)

• "Золото": Алан Болієв (100 м + 800 м + 1500 м), Ігор Панчук (100 м + 200 м + 400 м), Герман Золотарьов (800 м + 1500 м), Василь Барилюк (100 м + 200 м), Юрій Павлік (800 м)
  • "Срібло": Сергій Кіяшко (200 м + 400 м)
  • "Бронза": Сергій Кіяшко (100 м)

Що відомо про змагання Повітряних сил США

• До цього українці здобули на турнірі 36 медалей у паверліфтингу, велоспорті, волейболі сидячи, плаванні та кульовій стрільбі. Тож після змагань з бігу загальний доробок команди виріс до 50.
  • Упродовж турніру проходять змагання в десяти адаптивних видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, велоспорті, кульовій стрільбі, стрільбі з лука, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи та баскетболі й регбі на кріслах колісних.
  • Від України участь у змаганнях беруть 30 представників.