Медалі "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі не враховуватимуться до заліку Паралімпіади-2024

Медалі "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі не враховуватимуться до заліку Паралімпіади-2024

Офiцiйно
Медалі Паралімпійських ігор-2024 на презентації в Парижі.
Медалі Паралімпійських ігор-2024. Фото: Eurasia Sport Images/Getty Images

Які обмеження запровадив Міжнародний паралімпійський комітет.

Міжнародний паралімпійський комітет затвердив правила для "нейтральних" спортсменів на літній Паралімпіаді-2024 в Парижі. Перелік обмежень наводить офіційний сайт організації.

У вересні 2023 року члени МПК проголосували проти повної заборони на участь російських та білоруських параатлетів в Іграх-2024. На тлі повномасштабного вторгнення до України їм дозволили змагатися на умовах нейтралітету — виключно в особистих змаганнях.

Згідно з остаточним переліком правил від МПК, для росіян та білорусів на Паралімпіаді вводиться ряд нових обмежень. Зокрема, вони стосуються участі в церемоніях відкриття й закриття Ігор та врахування їхніх результатів у медальному заліку.

Що передбачено правилами Міжнародного паралімпійського комітету?

  • Спортсменам з Росії та Білорусі заборонено змагатися в командних турнірах Паралімпіади-2024.
  • "Нейтральні" учасники виступатимуть на Іграх під білим прапором з літерами "NPA" (англ. "нейтральний паралімпійський атлет"). Використання цього прапору обмежиться появою в телевізійній графіці й на церемоніях нагородження.
  • Нагороди, які виграють "нейтральні" росіяни та білоруси, не будуть враховані до медального заліку Паралімпіади-2024. У разі здобуття ними золотої медалі на церемонії нагородження пролунає паралімпійський гімн.
  • У місцях проведення змагань Паралімпіади-2024 заборонені державні прапори Росії та Білорусі. Обмеження стосується усіх державних символів двох країн, зокрема тих, що пов'язані зі збройними силами РФ та РБ.
  • "Нейтральні" параатлети не братимуть участь у церемонії відкриття паризької Паралімпіади, а також не матимуть прапороносців на церемонії закриття.

Що відомо?

  • Літні Паралімпійські ігри 2024 року стартують у Парижі 28 серпня. Церемонія закриття змагань запланована на 8 вересня.
  • Параатлети України вже здобули 63 ліцензії на Паралімпіаду-2024. Найбільше путівок "синьо-жовті" мають у легкій атлетиці (21) та плаванні (13).
  • У грудні 2023 року МОК офіційно дозволив росіянам та білорусам змагатися на літній Олімпіаді-2024 у нейтральному статусі.
На початок