Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Збірну України зняли як колових у змішаній естафеті Кубка світу в Голменколлені

Збірну України зняли як колових у змішаній естафеті Кубка світу в Голменколлені

Біатлоністка збірної України Анна Кривонос на етапі Кубка світу в Голменколлені, Норвегія.
Анна Кривонос. Фото: Kevin Voigt/GettyImages

У гонці "синьо-жовті" провели неповних два етапи.

Збірну України вперше зняли як колових у змішаних естафетах Кубка світу з біатлону. Сталося це у міксті норвезького Голменколлена, що закривав сьомий етап сезону.

Україну в гонці представляла четвірка Ірини Петренко, Анни Кривонос, Артема Прими й Тараса Лесюка. Від початку сезону в цій дисципліні виступали Петренко й Прима, що фінішували восьмими на етапі в Естерсунді.

Натомість дебютувала в міксті Кубка світу Анна Кривонос. Від початку 2024 року біатлоністка двічі виступала в особистих змаганнях серії: фінішувала поза заліковою зоною в "індивідуалках" Антгольца (76-те місце) та Голменколлена (59).

Саме на етапі Кривонос Україна достроково завершила гонку після трьох штрафних кіл у біатлоністки. Першу частину гонки в складі "синьо-жовтих" провела Петренко.

Як пройшла гонка?

 • Ірина Петренко за підсумками стартового етапу передавала естафетою 16-ю із двома додатковими патронами. Відставання "синьо-жовтих" від лідерів на той час становило 2:14 хвилини.
 • З першого, "чистого" вогневого рубежу Петренко виходила восьмою; з другого — 14-ю. За швидкістю роботи на дистанції українка замкнула топ-20.
 • Анна Кривонос заробила коло штрафу на першій стрільбі. На дистанцію українка поверталася 19-ю з відставанням у 3:22 хвилини від лідерів.
 • "Стійка" завершилася для Кривонос зі ще двома штрафними колами. На своє останнє коло українка вибігала вже 21-ю, програючи лідерам понад 5:25 хвилини.
 • До чоловічої частини естафети Україна врешті не доїхала. Лідери гонки зі збірної Франції випередили "синьо-жовтих" на коло і достроково завершили змагання для українців.
 • Збірну України вперше зняли як колових в історії змішаних естафет Кубка світу. Команда зійшла з гонки разом з Румунією, ще раніше це відбулося зі збірними Казахстану та Республіки Корея.
 • Крім українців, до фінішу не доїхали ще 12 збірних. Зокрема, як колових зняли команду Швейцарії, що посідала п'яте місце в заліку змішаних естафет.

Хто закінчив змішану естафету на подіумі?

 • Вдруге в сезоні "золото" класичного міксту Кубка світу здобула Франція, чиї біатлоністи використали шість додаткових патронів. Перше місце на подіумі розділили Жюлія Сімон, Софі Шово, Фаб'єн Клод і Кантен Фійон-Майє.
 • Швеція завершила гонку зі "сріблом" завдяки ривку наприкінці дистанції від Мартіна Понсілуоми, що в очній боротьбі випередив Йоганнеса Бьо.
 • Лідери заліку змішаних естафет з Норвегії стали бронзовими призерами, з відставанням у понад 35 секунд від французів.

Кубок світу з біатлону. Голменколлен — змішана естафета

 1. Франція (0+6) 1:03:48.6
 2. Швеція (0+8) +32.2
 3. Норвегія (1+10) +35.9
 4. Італія (2+9) +46.4
 5. Німеччина (0+10) +59.4
 6. Словенія (1+9) +2:40.1
На початок