Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Стане найпростішим змаганням". Олімпійський чемпіон погрожує покинути виступи в стрибках у довжину: у чому причина

"Стане найпростішим змаганням". Олімпійський чемпіон погрожує покинути виступи в стрибках у довжину: у чому причина

Мільтіадіс Тентоглу
Мільтіадіс Тентоглу. Фото: Ashley Landis/AP Photos

Мільтіадіс Тентоглу незадоволений планами змінити правила.

Олімпійський чемпіон зі стрибків у довжину Мільтіадіс Тентоглу заявив, що може припинити виступи у цій дисципліні у разі зміни правил. Грецького атлета цитує Reuters.

У суботу, 2 березня, Тентоглу захистив титул чемпіона світу зі стрибків у довжину у приміщенні, здобувши перемогу у драматичному фіналі. 25-річний грек також є чинним переможцем Олімпіади та чемпіоном світу на відкритому повітрі.

У лютому 2024 року з'явилась інформація, що World Athletics розглядає можливість запровадження нової технології для стрибків у довжину, яка зменшить число заступів. Зміна передбачає введення зони відштовхування замість стандартної дошки — система автоматично вираховуватиме дальність стрибків від місця відштовхування до точки приземлення на піску.

Тентоглу вважає, що запропонована зміна до правил зробить стрибки у довжину надто простим змаганням. Тож у разі відмови від дошки відштовхування грек може розглянути перехід в іншу дисципліну, наприклад, потрійний стрибок.

"Я вважаю стрибки в довжину одним із найважчих змагань через дошку та точність, які тут потрібні. Тобі потрібно бігти, як спринтер, ідеально відштовхнутися від дошки — це складна частина стрибків у довжину. Сам стрибок легкий. Важка частина – це розбіг", — зазначив Тентоглу.

"Тож якщо вони хочуть це прибрати, стрибок у довжину стане найпростішим змаганням. Якщо це станеться, я більше не буду стрибати в довжину. Я буду змагатись у потрійному стрибку".

Як відзначає Reuters, якщо б нові правила діяли вже на ЧС-2024 у приміщенні, то чемпіоном світу замість Тентоглу, ймовірно, став би італієць Маттіа Фурлані, який повторив результат грека у фіналі — 8.22 метра, поступившись лише у другому найкращому стрибку.

Хто такий Мільтіадіс Тентоглу

  • 25-річний грецький легкоатлет, що спеціалізується на стрибках у довжину.
  • Олімпійський чемпіон 2020 року, чемпіон світу 2023 року на відкритому повітрі та дворазовий чемпіон світу (2022, 2024) у приміщенні.
  • Переможець Діамантової ліги 2022 року, дворазовий чемпіон Європи на відкритому повітрі.
  • Найдовший стрибок у кар'єрі — 8.60 м на турнірі в Афінах у 2021 році.
На початок